Arsène Wenger

Výsledek je zklamáním, Chelsea dobře bránila, mrzí Wengera remíza

26.04.2015, 21:10 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Souboj druhého s prvním týmem tabulky dopadl nerozhodně. Arséne Wenger na pozápasové tiskové konferenci uznal, že Chelsea má titul téměř jistý. Vyjádřil se také k incidentům, které zaváněly penaltou, přivítání Fabregase a dalšímu nevyhranému zápasu proti Mourinhovi.

Na výsledek...
Výsledek je pro nás zklamáním, chtěli jsme vyhrát, ale nepodařilo se nám skórovat.

O snaze Arsenalu jít za vítězstvím...
Nevedli jsme si špatně, ale Chelsea dobře bránila. V prvním poločase nám nechyběla rychlost, což se o druhém poločase říct nedá. V posledních dvaceti minutách zápasu už to ale zase bylo ono. Měli jsme šance, Özil měl v poslední minutě zápasu dobrou příležitost. Ale přijeli s tím, že budou bránit, a to se jim dařilo, to ví každý. 

O souboji mezi Ospinou a Oscarem...
Měli jsme trochu štěstí. 

Zda to měla být penalta...
Myslím, že i my jsme mohly jednu nebo dvě penalty získat. Rozhodčí nechával Oscarovi výhodu, byl první u balonu, byla ponechána výhoda, ale Héctor Bellerín nás od gólu zachránil. 

O Cazorlově střele, která byla možná zblokovaná rukou...
Neviděl jsem to, ale o tom se dá vždy debatovat. Musím se podívat na záznam. 

Na otázku, jestli Chelsea lze považovat za mistry...
Mistry ještě nejsou, ale budou. Dosáhnou toho, co si zaslouží. Povedl se jim začátek sezony a získali potřebný náskok. 

O šanci Arsenalu náskok zmenšit...
Oproti začátku sezony jsme ho už snížili. Ale Chelsea má zkušené obránce, kteří nás k ničemu nepustili. Neměli jsme úplně čistou hlavu. Možná jsme si dávali až moc pozor na jejich protiútoky, takže jsme nehráli dostatečně uvolněně ani před jejich pokutovým územím. Nerozhodli jsme se vždy správně. 

O vlivu negativní série zápasu Arsenalu proti Chelsea na hráče...
Hned po zápase je na tohle těžké odpovědět. V prvním poločase jsme si vytvořili několik nebezpečných situací. Obvykle se v nich rozhodujeme rychle a správně, ale to nebyl případ tohoto zápasu. Mezihra byla dobrá, rychlá, ale chyběla nám kvalitní finálová přihrávka. 

O sebedůvěře Arsenalu...
Chceme sezonu zakončit co nejlépe. Díval na ostatní zápasy, Aston Villu proti Manchesteru City, Manchester United proti Evertonu, každý zápas je těžký. Musíme být plně soustředění až do konce každého zápasu a pak uvidíme, čeho budeme moct dosáhnout v příští sezoně. Hlavní je zvládnout závěr sezony. Čeká nás Hull a poté si chceme zajistit místo v top four, protože ještě není rozhodnuto. Až ho budeme mít jisté, můžeme přemýšlet o třetím nebo druhém místě. A čeká nás také finále FA Cupu. Všechno je jen na nás.

O přijetí Cesca Fabregase na Emirates Stadium...
Zažil jsem mnohem horší přivítání. 

O šanci porazit Mourinha...
Je to o našem klubu a týmu, ne o mně. Chci vyhrávat zápasy pro klub. Zbytek je možná zajímavý pro média, pro mě ale tolik ne. Důležité je to, co se stane na hřišti.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama