Příliš jsem to uspěchal, řekl Mertesacker o své gólové šanci. Rychlé uzdravení nazval zázrakem

27.04.2015, 17:07 – Monika Gordíková / arsenal.com

Per Mertesacker chválí tým za útočný přístup při zápase s Chelsea, ale lituje, že se svou šancí z druhé půle nenaložil lépe.

Dopadlo to tak, jak mnozí předpokládali. Nedělní londýnské derby mezi Arsenalem a Chelsea nenabídlo gólovou smršť, nenabídlo ani jednu branku. Velcí rivalové si tak rozdělili body.

Na hřišti nechyběl ani Per Mertesacker. Německý stoper se rychle zotavil ze zranění kotníku, které si přivodil v semifinále FA Cupu. Právě on měl v neděli velkou šanci, když gólman Chelsea Thibault Courtois neodklidil příliš povedeně po zahrání standardní situace míč a ten se na hranici vápna dostal právě k Mertesackerovi.

Příležitost ale zůstala nevyužita. „Příliš jsem to uspěchal. Když jste obránce v této pozici, stále se učíte, jak s takovou situací naložit. Já jsem spěchal, nikdo na mě nekřičel, že mám čas,“ řekl Mertesacker. Celkově se mu ale výkon Arsenalu líbil. „Naše soustředění bylo dobré. Výkon byl dobrý, ale nebylo to dost, abychom získali tři životně důležité body, které jsme potřebovali pro šanci na první místo.“

„V minulé sezoně jsme proti top týmům byli horší, zvláště venku, ale doma jsme vždy hráli ofenzivně. Stejné to bylo teď a tenhle bod si zasloužíme. Zároveň jsme dobře bránili proti top týmu. Možná jsme mohli poslední třetinu zvládnout lépe, protože jsme se několikrát dostali do protiútoku, možná jsme postrádali finální přihrávku. Oni opravdu hodně bránili. My jsme také dobře bránili, protože měli jen jednu šanci. Ale je z toho jen bod, takže jsme trochu zklamaní, protože jsme do toho dali všechno.“

„Budeme pokračovat v boji, chceme zůstat u vrcholu tabulky. Tvrdě jsme bojovali, abychom se dostali až sem a byli hlavním adeptem na titul vedle Chelsea, takže se pojďme pokusit tuhle pozici udržet. Máme dobrou a sérii a formu, tak v tom pojďme pokračovat,“ doplnil Mertesacker.

O Mertesackerově nasazení do utkání se silně pochybovalo. Jen pár dní před zápasem totiž Arsène Wenger řekl, že poraněný kotník mu nedovoluje trénovat. V sestavě zveřejněné hodinu před duelem ale Němcovo jméno nechybělo. Vysoký stoper za to děkuje lékařskému týmu. „Je to velký zázrak a já musím hodně poděkovat všem lidem, kteří k tomu přispěli, zejména našim lékařům, kteří odvedli skvělou práci. Zbavili kotník otoku,“ nechal se slyšet Mertesacker.

Sám přiznal, že nečekal, že si zahraje tak brzy. Bezprostředně po střetnutí s Chelsea neměl žádné problémy. „Byl to zápas, který se od začátku vyznačoval obrovskou intenzitou. Myslím, že jsme měli dobré tempo. Snažili jsme se kontrolovat hru, což nebylo snadné,“ uzavřel Mertesacker.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama