Sháníte Hazarda? Bellerin ho má v kapse. Fanoušci oslavují mladíka, který těží z ofenzivních začátků

27.04.2015, 18:09 – Monika Gordíková / arsenal.com

Proč byl proti Chelsea opět tak úchvatný? Hector Bellerin vidí důvod mimo jiné ve své prvotní fotbalové úloze. V Katalánsku totiž nezačínal jako obránce.

Hector Bellerin vzkvétá. Zápas proti Chelsea byl jedním z jeho nejlepších vystoupení v této sezoně, ve které se proměnil ve stálého člena týmu Arsenalu. V utkání s dalším londýnským velkoklubem nejenže skvěle bránil, ale zvládl i podporovat útok. Má na to ostatně jedinečné „vzdělání“.

Dvacetiletý pravý bek totiž začínal v akademii Barcelony v ryze útočné roli, což mělo obrovský vliv na jeho vývoj. „Jak lidé vědí, byl jsem křídelník, takže rád často útočím. To je možná moje nejlepší herní vlastnost. Jen se snažím pomáhat týmu na obou koncích hřiště a myslím, že jsem to udělal,“ řekl Bellerin.

„Byl to opravdu velký a těžký zápas. Neměli jsme mnoho šancí ve druhém poločase, ale tým makal fakt tvrdě – dokázali jsme je zastavit, dobře jsme reagovali na jejich protiútoky. Možná jsme si zasloužili trochu víc, protože hlavně v první půli jsme měli nějaké příležitosti, ale zápas dopadl tak, jak dopadl. Někdy vyhrajete, někdy ne, a to se stalo,“ dodal.

Bellerin dokázal ze hřiště vymazat Edena Hazarda, v Anglii čerstvě zvoleného za hráče roku. Sebral Oscarovi gól, když zaskočil na Davida Ospinu a, jak je zmíněno výše, byl jedním z mála, kdo se snažil na hřiště vnést ofenzivního ducha. Vypadá to, že Arsenal má ve svých řadách drahokam.

Fanoušci jsou z mladého Španěla u vytržení. Twitter po střetnutí s Chelsea zaplavily ódy na jeho adresu a také vtipné komentáře. Například k fotografii, na které Hazard drží cenu pro nejlepšího hráče, někdo napsal: „Bellerin vyprázdnil své kapsy a tohle mu vypadlo.“ V dalším tweetu stálo: „Opět ukázal, že teď je náš nejlepší pravý bek. Neskutečný talent. Budu hodně zklamaný, pokud neskončí kariéru jako legenda Arsenalu.“

A podobných vyjádření jsou na internetu tisíce. „Všechno co vím, je, že bude jedním z nejlepších pravých obránců na světě,“ napsal jiný příznivec. Další poznamenal, že hvězdný Hazard mu působil nulové problémy. „Sháníte Hazarda? Naposledy byl viděn v zadní kapse Bellerinových kalhot.“ Na Emirates Stadium se podle všeho zrodila velká hvězda.
 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama