Giroud: Na naše zlepšení jsem hrdý. Možná ještě dvě posily a může to být skvělé

28.04.2015, 18:43 – Monika Gordíková / arsenal.com

Olivier Giroud pozoruje od svého příchodu do Arsenalu obrovský posun týmu kupředu.

Osmnáct branek ve třiceti zápasech. Taková je aktuální statistika Oliviera Girouda v této sezoně. Francouzský útočník výrazně přispěl k vyšplhání až na téměř úplný vrchol ligové tabulky a také k postupu do finále Fa Cupu.

Zatímco Giroud už přijal realitu, že šance na titul jsou po nedělní bezbrankové remíze s Chelsea pryč, je nadšený z pokroku, který Arsenal učinil od roku 2012, kdy se ke Gunners připojil. A už tak trochu pokukuje po další sezoně. „Doufejme, že pokud budeme mít méně zraněných a zachováme stejnou partu hráčů, možná s jedním nebo dvěma novými, budeme mít příští rok skvělou sezonu,“ řekl Giroud.

„Nejdříve ale samozřejmě musíme dokončit tenhle ročník. Skončit druzí a vyhrát FA Cup by bylo úžasné. Už je to pár let od doby, co byl Arsenal druhý, takže pokud se nám to podaří, bude to zlepšení, což je super. Ještě není konec, což je důvod, proč se musíme pořádně zaměřit na posledních pět zápasů ligy, abychom udrželi druhé místo.“

Giroud i na konci rozhovoru poznamenal, že cítí, že následující sezona by mohla být vyloženě přelomová. „Vím, že se ještě můžeme zlepšit a přesně to také děláme od té doby, co jsem přišel. Jsem na to hrdý. Chci, abychom v tom pokračovali. Vím, že pokud udržíme nejlepší hráče a toto odhodlání, zapojíme se v příští sezoně do boje o titul,“ uzavřel Giroud.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama