Byl jsem absolutně šílený, vzpomíná Wenger na svou výbušnost ze začátku kariéry

29.04.2015, 17:54 – Monika Gordíková / arsenal.com

Věk a zkušenosti změnily způsob vyjadřování Arséna Wengera. Při působení v Monaku často řádil jako smyslů zbavený.

Arsène Wenger v rozhovoru pro oficiální stránky klubu připustil, že během svého působení v Monaku, tedy v letech 1987 až 1994, občas jen těžko ovládl své emoce. Manažer, jenž je nyní známý svou klidnou povahou, přiznal, že musel změnit svůj přístup, aby se mohl v kariéře posunout dál.

„Byl jsem neskutečně výbušný, absolutně šílený,“ řekl Wenger. „S postupem času se naučíte vyjádřit své myšlenky lépe, předvídat problémy, takže pak nejste tak překvapení jako za mlada. Máte pak trochu větší odstup od toho, co se děje. V klubu, jakým je Arsenal, byste se nemohl chovat tak, jak jsem se choval já na začátku.“

Manažer jednoho z londýnských velkoklubů ovládl démona, který v něm řádil. „Naučil jsem se ovládnout své emoce. Neřekl bych, že jsem změkl, co se týká rezolutního postoje, ale ve způsobu, jakým vyjadřuji své pocity a názory, jsem se určitě změnil,“ doplnil Arsène Wenger.

Jean Petit, Wengerův asistent v Monaku, řekl, že i když Francouz možná v některých ohledech změkl, jeho vysoce konkurenční povaha mu zůstane navždy. „Nemá rád špatná rozhodnutí. Prostě nerad prohrává, ale s věkem se uklidnil. Na začátku své kariéry ve Francii, když to nešlo tak, jak si představoval, křičel a byl naštvaný. Ale vždy zůstával taktní. Když jsme přišli do kanceláře, vždy jsme hledali způsob, jak posunout fotbal dopředu,“ zavzpomínal Petit s tím, že Wenger je velmi zábavný muž.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama