Podívejte se na moje statistiky, vzkazuje Özil kritikům. Po tréninku si stále přidává

30.04.2015, 08:46 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Mesut Özil přiznává, že po loňském světovém šampionátu byl vyčerpaný a obhajuje svůj podíl na tažení Arsenalu v této sezoně.

Mesut Özil brání sám sebe před kritiky, kteří stále dokola opakují, že hvězdný záložník rozhodně nepodává hvězdné výkony. Zároveň připouští, že sezonu začal unavený poté, co Německu v Brazílii pomohl k titulu mistra světa. „Na začátku sezony jsem byl vyčerpaný,“ řekl Němec s tureckými kořeny, jenž do Arsenalu přišel v roce 2013 za rekordních 42 milionů liber. „Profesionální fotbal jsem začal hrát v šestnácti letech a nikdy jsem ve skutečnosti neutrpěl nějaká vážná zranění. Myslím, že deset let hraní si vybralo svou daň. Zároveň jsem bojoval s fyzickou stránkou Premier League.“

V rozhovoru pro sportovní magazín se zároveň nechal slyšet, že zranění kolene, kterého ho potkalo na začátku tohoto ročníku, mu nepřímo pomohlo k předvádění nejlepšího fotbalu od příchodu do Anglie. „Zranění pracovalo v můj prospěch v tom smyslu, že mi dalo čas na zotavení, abych mohl posoudit a zapracovat na tom, co tato soutěž od hráče vyžaduje,“ pokračoval Özil.

Anglická nejvyšší fotbalová liga dává zabrat prakticky všem příchozím a on není výjimkou. „Fotbal tady je daleko víc fyzický. Hraje se v rychlejším tempu a také se musíte přizpůsobit tomu vysokému počtu zápasů. Musel jsem makat o poznání tvrději a podle toho přizpůsobit svou hru. Využil jsem čas, kdy jsem nemohl kvůli zranění hrát, k práci na své síle. A nadále pokračuji v tom, že si po tréninku přidávám různá cvičení,“ nechal se slyšet záložník.

Často se najde někdo, kdo jeho výkonnost zpochybňuje. Proti tomu se Özil brání fakty. „Když se podíváte na mé statistiky, jsem jedním z hráčů, který toho nejvíce naběhá. Když se podíváte na statistiky týkající se asistencí a vytváření šancí, jsou také docela dobré. Vím, že někteří lidé po mě chtějí X nahrávek, ale lidé často zapomínají na to, co se děje mimo balon.“ Z kritiky si ale nic nedělá. „Opravdu mi nevadí, co kritici říkají. Důležité je to, co si myslí manažer a další trenéři. Jsem týmový hráč. Záleží mi na tom, abych do toho dal pro tým vždy sto procent.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama