Generální ředitel Arsenalu Gazidis: Druhé místo mu nestačí, ale budoucnost vidí optimisticky

01.05.2015, 17:35 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Ivan Gazidis chce Arsenal vidět ještě výš. Úsměv na tváři mu vytváří vývoj sestavy.

Ivan Gazidis zdůraznil, že stále ještě není spokojený se sezonou Arsenalu, byť tým má velkou šanci být po deseti letech mezi prvními dvěma celky Premier League a také podruhé za sebou ovládnout FA Cup. Gunners se o Novém roce dostali do parádní formy, díky které se vyhoupli na prozatímní stříbrnou ligovou pozici a zároveň si zajistili možnost se po roce opět utkat o prestižní pohárovou trofej.

Gazidis byl o krátké zhodnocení sezony požádán před několika dny. „Nejsme šťastní, ale budeme mít do konce sezony nohu na plynu a uvidíme, jak daleko můžeme dojít,“ řekl Gazidis s ohledem na to, že Arsenal opět nedosáhne na ligový titul. Přesto ale vidí další léta nadějně. „Jsme spokojeni s tím, jak se naše družstvo vyvinulo a zároveň jsme hodně soustředění na konec sezony. Poté nastane otázka, jak můžeme tým posunout dále, aby mohla být příští sezona ještě lepší. Máme kádr, který se zjevně sblížil. Je to relativně mladý kádr, takže se bude zlepšovat.“

Generálnímu řediteli se nelíbí poznámky typu, že Arsenal si zase zajistí pozici v první čtyřce. V této i v dalších sezonách chce více. Vedení je podle jeho slov přímo povzbuzeno vývojem sestavy v posledních dvou letech. Proto prý všichni nadále plně podporují Arséna Wengera v práci, kterou dělá.

Gazidis poukázal na to, jak Arsenal integroval do systému nové hráče, a na přidané komplikace způsobené „pomistrovskou“ sezonou a vysokým počtem zranění na začátku ročníku. „Měli jsme spoustu nových hráčů, kteří se zapracovávali, a už se nám to začíná krystalizovat. Také nás potkala celá řada zranění. A navíc ke každé sezoně, která následuje po mistrovství světa, se váže mnoho složitých otázek.“

„Snažili jsme na začátku sezony dát články skládačky na správná místa. Myslím, že každý může vidět, že tyto kousky se postupně přizpůsobují. To nám dodává velký optimismus do budoucna.“ Gazidis si je vědom toho, že Arsenal musí pokračovat v pokroku, a to kvůli zvýšení objemu televizních peněz, které do ligy poputují. „Lidé mluví o potlačení konkurence. Já myslím, že to bude úplně naopak. Najednou tu bude víc týmů, které budou moci podepsat prvotřídního hráče,“ dodal.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama