Aaron Ramsey má potenciál stát se jedním z nejlepších, říká Freddie Ljungberg

01.05.2015, 18:43 – Monika Gordíková / bbc.com

Freddie Ljungberg vidí v mladém záložníkovi Gunners ohromný talent. Sám maká na trenérské licenci.

Bývalý hráč Arsenalu Freddie Ljungberg se domnívá, že Aaron Ramsey by mohl být jedním z nejlepších hráčů Premier League. Pro čtyřiadvacetiletého Velšana byl průlomovou sezonou ročník 2013/2014, během něhož nastřílel osmnáct branek v osmatřiceti zápasech. I když letos nepálí ostrými tak často ani nepodává tak dobré výkony, jeho devět gólů rozhodně není zanedbatelných.

Freddie Ljungberg je velkým Ramseyho fanouškem. „Hodnotím ho velice pozitivně. Minulou sezonu měl úžasnou,“ řekl Ljungberg, jenž hrál za Arsenal v letech 1998 až 2007. „Bohužel, občas má problém s nějakým zraněním, ale přes to se může dostat. Na začátku jeho kariéry v Arsenalu to nešlo tak dobře, ale podle mého tím ukazuje, že má velkou duševní sílu pokračovat dál ve snaze.“

„Pak přišla exploze v podobě minulé sezony. Nikdo za to nebyl šťastnější než já. Myslím, že má potenciál být top, top hráčem. On už je, ale musí jít dál sezonu od sezony,“ pokračoval Ljungberg, který za Arsenal nastřílel 72 gólů v 328 zápasech. Sám bojoval zejména na konci svého angažmá na severu Londýna se zdravotními problémy, a proto soucítí s Ramseyho problémy v oblasti zdraví.

Aaron Ramsey si v únoru 2010 při zápase se Stoke zlomil nohu, což ho vyřadilo ze hry na téměř rok. „Znám tuhle jeho minulost velmi dobře. Byl velice mladý, když si zlomil nohu. Pak nemohl prakticky rok hrát. Přišel tak vlastně o rok jakéhosi fotbalového vzdělávání a stejně je na úrovni, na které je. Bude lepší a lepší.“

„Jako hráč už je jedním z lídrů Arsenalu a já si myslím, že jednou bude jedním z nejlepších hráčů Premier League. Vlastě je to něco, co by v Arsenalu mělo být podmínkou. Jestli chcete hrát za Arsenal, musíte být top, top. Ale on ukázal v minulé i v té současné sezoně, jak je skvělý a měl by tam být,“ pokračoval Švéd.

Ljungberg, jenž hrál i za West Ham nebo Celtics, se nyní soustředí na zisk trenérské licence. V budoucnu chce totiž dál působit ve fotbalu. Sedmatřicetiletý Švéd v tomto ohledu spolupracuje s velšskou fotbalovou asociací, což mu doporučil Arsène Wenger. Ostatně, i Thierry Henry se vydal touto cestou. „Dokončujeme tu moji licenci B a připravuji se na licenci A,“ dodal Ljungberg.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama