Per Mertesacker: Jsme tak nepředvídatelní. Někdy je to i pro mě divné

08.05.2015, 16:29 – Monika Gordíková / guardian.co.uk

Někdy je i sám stoper zmatený hrou Arsenalu. Netouží teď po ničem jiném než po druhé příčce a obhajobě FA Cupu.

Per Mertesacker věří, že pondělní výhra 3:1 nad Hullem, která vzešla z perfektního týmového výkonu, byla významným krokem k ukončení sezony na druhém místě za Chelsea. Začátek sezony se Arsenalu nepovedl, ale po přehoupnutí se do roku 2015 je to úplně jiné kafe. Pomalý start zapříčinil, že Gunners už nedoženou vedoucí Blues, nyní je tedy jasným cílem druhá příčka.

Mertesacker i všichni jeho spoluhráči si stříbrnou pozicí touží zajistit přímý postup do Ligy mistrů. „Chceme se přímo kvalifikovat do Champions League. Navzdory tomu, že naděje na titul pohasly, tohle by pro nás bylo zlepšení oproti minulé sezoně, ve které jsme museli odehrát dva velice těsné kvalifikační duely. To je první cíl. A pak je tu FA Cup. Obhájit tuhle trofej by bylo fakt úžasné,“ nechal se slyšet Mertesacker.

Tým nyní nejen na něj působí hodně silně. Ale někdy se sám diví tomu, co se na hřišti před ním děje. „Vypadáme opravdu silní a způsob, jakým teď postupujeme, je potěšující. Jsme tak nepředvídatelní v tom, co děláme. I pro mě vzadu to někdy vypadá divně. Někdy ztratíme rovnováhu, ale někdy je to opravdu dobré. Musíme jít dál a soustředit se na naši hru, zejména defenzivně a udržet čisté konto,“ pokračoval vysoký Němec.

Připouští, že začátek sezony byl hodně špatný. „Start ročníku následujícím po mistrovství světa z naší strany nebyl dost dobrý, to si přiznejme. Ale směr, jakým jsme se ubrali v roce 2015, je naprosto fantastický. Každopádně ale musíme být silní od začátku. To nám teď chybí. Přišli jsme o deset nebo jedenáct bodů a ty nám teď chybí. Jsme v roce 2015 konzistentní, ale Chelsea příliš bodů neztratila.“

Právě manažer Chelsea José Mourinho si Arsenal často bere za terč své ironie. Naposledy prohlásil, že nudný není jeho tým, ale Gunners kvůli dekádě bez titulu. Podobné řeči ale nechávají Mertesackera v klidu. „Příliš neposloucháme, co jiní lidé říkají. Náš úspěch je postaven na našem kádru a na tom, jak každý den trénujeme. To je naše práce a ne přemýšlet o tom, co si ostatní myslí. Lidé nás během této sezony odepsali už mnohokrát a nám se s tím podařilo vypořádat.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama