Arsene Wenger

Monk ve Swansea odvádí skvělou práci, chválí manažerského kolegu Wenger

10.05.2015, 15:53 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Před pondělním zápasem proti Swansea před novináře tradičně předstoupil Arséne Wenger. Vzhledem k blížícímu se konci sezony se část tiskové konference zabývala budoucností některých hráčů Arsenalu, jmenovitě Thea Walcotta a Carla Jenkinsona. Dále Boss chválil fotbalové umění Cazorly a vyjádřil hrdost po zajištění osmnácté sezony v řadě v Lize mistrů.

O Nigelovi Pearsonovi, který získal ocenění Manažera měsíce...
Získal nejvíce hlasů a zvítězil, což mě těší. Gratulace!

O kontraktu Thea Walcotta...
V tomto případě pro vás nemám žádné novinky.

O plánu jednat s Walcottem po konci sezony...
Jednání už probíhají.

O jeho prodeji, pokud novou smlouvu odmítne...
Tak nepřemýšlím, chci aby zůstal. Když s hráčem jednáte o novém kontraktu, chcete, aby u vás zůstal. Vypadá to, že to chceme oba, tak uvidíme, jak to dopadne. Média se vždy zaměřují na to, co uděláme, když neuspějeme. My ale chceme uspět, na nic jiného se nesoustředíme. Pokud se nám to nepodaří, pak budeme hledat řešení. Ale neúspěch nastane nejdříve v prosinci příštího roku.

O zlomovém okamžiku této sezony...
Všechno není jen o statistikách a výsledcích. Od ledna jsme v lize prohráli jediný zápas. A to proti Tottenhamu, 2:1, přestože jsme 1:0 vedli. Klíčových okmažiků bylo několik, jedním z nich i návrat některých zraněných hráčů. Také jsme v druhé polovině sezony dokázali mnohem lépe bránit, pořád je ale prostor ke zlepšení. Máme i vyváženejší sestavu než na začátku sezony.

O myšlenkách, co mohlo být, nebýt zranění...
Možná. To může říkat jakýkoliv klub. Podle mě jsou důležité dvě věci: vidět, že děláme pokroky, a přístup hráčů, kteří jsou každý den plně soustředění a odhodlaní se dál zlepšovat. Tohle nám v klubu momentálně nechybí, ale musíme na to dbát, protože to není samozřejmé. Nebyli jsme dostatečně konzistentní, po prvních osmi zápasech jsme na Chelsea ztráceli jedenáct bodů. Pokud teď vyhrajeme zápas, který máme navíc, budeme na Chelsea mít ztrátu deseti bodů. To znamená, že jsme o titul přišli prvními osmi zápasy. Na to se musíme zaměřit a příští sezonu odstartovat mnohem lépe.

O pravidlu, že vítězná sestava se nemění...
Jsem připraven dát šanci i dalším hráčům, ale tým měl dostatečné sebevědomí, hrál dobře takticky, takže jsem do sestavy příliš nesahal. Ale nemám problém pár hráčů prostřídat, protože všichni kteří trénují, jsou na tom velmi dobře. Hráči jako například Theo Walcott, Jack Wilshere nebo Kieran Gibbs v posledních týdnech nebyli plně připraveni hrát. Ale teď už jsou.

O postupu do Ligy mistrů poosmnácté za sebou...
Jsem na to hrdý, není lehké potvrzovat své kvality rok co rok. Několi let jsme to také museli dokazovat s mnohem méně zdroji, než si lidé mysleli. Lidé zapomínají , že jsme své nejlepší hráče museli prodávat. Teď už jsme tuto překážku překonali a můžeme mít vyšší ambice, ale několik let to bylo opravdu těžké.

O Cazorlovi, který proti Hullu zaznamenal 28. asistenci v Arsenalu, nejvíce ze všech hráčů Premier League od jeho příchodu v roce 2012...
Je to díky jeho skvostné technice a herní inteligenci. Je radost se dívat, jak hraje. Když budete Cazorlu sledovatj při zápasech Španělska, řeknete si, že to není hráč pro Premier League. Ale je skvělým příkladem toho, že není důležité, jak jste vysocí, ale jak jste dobří. Je velice inteligentním hráčem a dokazuje, jak důležité je být obounohým záložníkem. Může být příkladem pro výchovu mladých hráčů, kteří v záloze nastupují. Měli by umět používat pravou i levou nohu.

O jeho přechodu z křídelního hráče do středu zálohy...
Ano, tam je jeho místo. Ve svém věku je už zkušeným hráčem, na křídle je to pro něj o něco těžší. Jeho technika, zkušenosti a přehled jsou důležité ve středu hřiště.

O budoucnosti Carla Jenkinsona...
Tento týden jsem se s ním sešel, mluvili jsme o jeho budoucnosti. Domluvili jsme se, že si společně sedneme a vše probereme na konci sezony, ale já chci, aby v klubu zůstal. Podle mě měl skvělou sezonu, získal potřebnou sebedůvěru a učinil velký posun vpřed. Budu se muset rozhodnout, jestli ho přivedu zpět už teď nebo bude ještě jeden rok hostovat v Premier League, aby hrál co nejvíce. Ještě jsem se nerozhodl.

O konkurenci na postu pravého obránce...
Právě proto se musím rozhodnout co dál, ale rozhodnu se až po konci sezony. Carl potřebuje zkušenosti, je mladý a slibný pravý obránce. Má své kvality a během prožil dobrý rok, opravdu se výrazně zlepšil. Pokud se vrátí, je důležité, aby měl velkou šanci hrát.

O manažerovi soupeře, který dlouho ve Swansea působil jako hráč...
Je dobře, že dostal šanci. Myslím, že je důležité nalézt lidi, kteří mají potenciál stát se manažery a dát jim šanci v klubu na pozici trenéra. Připravit je na všechny úskalí, která s sebou manažerská pozice přináší. Svět je trochu jiný než dřív, tlak ze strany médií je dnes obrovský. A médii nemyslím pouze noviny, rádio a televizi, ale tlak z celého fotbalového prostředí. Je to asi těžší než dřív, protože ten tlak na správná rozhodnutí je mnohem vyšší.

O úspěších Garryho Monka a jeho týmu...
To, čeho dosáhl, je ohromující. Pod jeho vedením Swansea získala v této sezoně Premier League víc bodů, než v kterékoliv předchozí. Před Monkem Swansea vedli Rodgers, Martinez, Laudrup, vypadá to, že v tomto klubu činí správná rozhodnutí. Zdělil tým, který hrál dobrý fotbal. Swansea v posledních čtyřech nebo pěti letech hraje opravdu dobře a teď v tom pokračují. Myslím, že se trochu víc zaměřil také na defenzivu, a možná to jim pomohlo získat nějaké body navíc.

O načasování nákupu nových hráčů, když Manchester United už oznámil svou první posilu...
Důležitější než nakoupit brzo je nakoupit dobře. Někdy ta příležitost přijde dřív, někdy později. Minulé léto jsme Alexise získali v polovině přestupového období. Příležitost můžete využít teprve když přijde, ale to nezáleží jen na vaši touze po určitém hráči, záleží také na prodávajícím klubu. Alexis byl k dispozici, protože Barcelona koupila Suareze. Toho mohli podepsat až na začátku července, takže jsme museli být neustále ve střehu, a poté odvést co nejlepší práci. Nikdy ale nezáleží jen na vás.

Na očekávání od přestupového období v Anglii...
Nemyslím si, že bude výrazná aktivita. Počet hráčů, kteří mohou posílit kluby z Premier League není nijak závratný. Nejde jen vstoupit na přestupový trh, vybrat si nějaké hráče a koupit je. K posílení týmu Premier League potřebujete opravdu kvalitní hráče a ty není snadné získat.

O úmyslu manažera Tottenhamu, Mauricia Pochettina, získat až pět hráčů...
Chcete abych ho předčil? Nemyslím si, že my potřebujeme tolik hráčů. Máme tým plný kvalitních hráčů, ale pokud budeme moct náš tým ještě posílit, uděláme to. Teď se zaměřme na konec sezony, ať ho zvládneme co možná nejlépe. Poté se uvidí, kdo náš klub může posílit.

 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama