Arsenal je blízko titulu. Měl by ale ještě přivést brankáře, myslí si Phil Neville

10.05.2015, 14:51 – Monika Gordíková / bbc.com

Phila Nevilla, bývalého fotbalistu a současného rozumbradu z BBC, doslova uchvátil výkon Arsenalu v prvním poločasu proti Hullu.

Co Arsenal potřebuje k tomu, aby mohl v příští sezoně vyhrát ligu? Takovou otázku dostal Phil Neville. Nad odpovědí dlouho nepřemýšlel. „Dívám se na Davida de Geu a on svými důležitými zákroky vyhrál Manchesteru United pět nebo šest zápasů. Pokud Arsenal přivede brankáře, může být vítězným týmem,“ nechal se slyšet. Aktuální jedničkou Gunners je David Ospina, jenž přišel loni v létě. Nahradil tak mezi třemi tyčemi Poláka Wojciecha Szczesnyho, kterého teď mohou fanoušci vidět prakticky jen v FA Cupu.

Není to tak dlouho, co Neville strhl pozornost na svou osobu v souvislosti s Arsenalem. Ve vysílání BBC, ve které působí coby expert, se nechal slyšet, že ho přímo přivádí k šílenství styl Tomáše Rosického, jenž se dívá vlevo a při tom nahrává na druhou stranu. Bývalý fotbalista tehdy uvedl, že kdyby mu to udělal na tréninku, schválně by ho zranil. Na jeho hlavu se pak snesla obrovská vlna kritiky, přičemž Neville připustil, že jeho poznámka byla neakceptovatelná. Nyní použil na adresu celku z Emirates Stadium zcela jiné komentáře.

Poslední utkání s Hullem, ve kterém svěřenci Arséna Wengera zejména v první polovině dominovali, označil za nejlepší výkon v posledních několika letech. „Ten první poločas? To bylo nejlepších pětačtyřicet minut, jaké jsem v podání Arsenalu viděl od dob Patricka Vieiry a Emmanuela Petita. Byl to absolutní WOW výkon. Byli jednotní, měli vizi. Bylo to nádherné. Byl to jiný Arsenal. Viděli jsme je už předtím hrát pěkný fotbal, ale tohle byl fotbal hodný vítězů prestižních trofejí,“ uvedl Neville.

Vyměnit manažera? Ne, to teď podle něj určitě není potřeba. „Několikrát jsem slyšel fanoušky Arsenalu, jak chtějí jiného bosse, jak chtějí přivést někoho, jako je Jürgen Klopp, ale nad hrou Arsenalu se teď dá jen žasnout. Proti Hullu to byl vítězný fotbal. Bránili hluboko a disciplinovaně a útočili s takovou rychlostí a kvalitou,“ pokračoval bývalý hráč Manchesteru United a Evertonu. Dle jeho názoru je velice důležité, aby Arsenal skončil druhý. „I když to nic moc neznamená a není to nic, na co byste mohli být pyšní, poprvé by tak ale ukázali a stvrdili pořádný progres. Když se podívám na týmy pohybující se v první čtyřce, tak s výjimkou Chelsea je Arsenal nejlépe vybaven na to, aby byl v příštím ročníku vyzyvatelem v boji o titul.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama