Není to jen práce obrany, říká Koscielny ke statistice inkasovaných gólů v posledních týdnech

11.05.2015, 17:56 – Monika Gordíková / arsenal.com

Laurent Koscielny vidí za defenzivním zlepšením Arsenalu schopnost dupnout na plyn od první minuty.

Jen šest gólů v posledních jedenácti zápasech inkasoval Arsenal. Ve čtrnácti duelech Premier League tým udržel v prvním poločasu čisté konto. Laurent Koscielny je z této statistiky nadšený a říká, že pochvalu si za to nezaslouží jen obrana. „Není to jen práce zadní čtveřice, protože naše kvalita spočívá v držení míče, v jeho udržení na půlce soupeře. A když míč ztratíme, dokážeme přejít od útoku k bránění,“ řekl francouzský stoper.

„V tomhle si vedeme moc dobře asi dva nebo tři měsíce a je důležité, abychom v tom pokračovali. Když sledujete naši hru, vidíte, že když získáme balon zpět, míříme často přímo na soupeřovu polovinu a máme hráče, kteří umějí v přechodu do útoku udělat ten potřebný rozdíl,“ pokračoval Koscielny.

Vedle aktivity je také potřeba nezaspat. Tyhle dvě věci se nyní v Arsenalu vzájemně doplňují. „Jsme lepší, když se nám podaří dobrý vstup do zápasu. Když jste připraveni na úvodní výkop a jste útočně naladěni, cítíte se pak v zápase lépe a lépe. Dáváme hodně gólů v prvních deseti patnácti minutách a celkově v prvních poločasech a zároveň příliš neinkasujeme. Důvod je jediný – jsme schopni předvádět vysoký presink a rychle dostat balon zase na naše kopačky.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama