Swansea rezignovala na fotbal, my toho ale nedokázali využít, hodnotí prohrané utkání Wenger

12.05.2015, 06:41 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Uspěchaná koncovka a špatně ubráněná situace ke konci zápasu. Tyhle dvě neduhy vedly k druhé domácí prohře „Gunners” v sezoně. Swansea přijela bránit a nastoupila bez útočníka. Arsenal toho však nedokázal využít a hostujícího gólmana Fabianskeho nechával vyniknout. Podobné byly myšlenky Arséna Wengera po prohraném zápase.

O prohře…
Nastoupil proti nám tým, který přijel pouze bránit a rezignoval na jakýkoliv fotbal. Bylo to otázkou trpělivosti, v druhé půli jsme odvedli velmi dobrý výkon, výsledek je proto velmi nešťastný a frustrující. Když ani po dlouhém obléhání nelze obranu soupeře překonat, nemůžeme si dovolit inkasovat. Navíc to ani nebyla brejková situace. Neproměnili jsme mnoho šancí, koncovka byla příliš uspěchaná, a to nás stálo výsledek. Kdyby se nám podařilo vstřelit branku, zápas by se odvíjel úplně jinak.

Na otázku, zda mohl Ospina branku chytit…
Musím se na ten okamžik podívat znovu. Nevím, zda měl vyběhnout brankář, nebo míč odehrát obránce. Takové centry bychom ale měli bránit lépe.

O důležitosti utkání s Manchesterem…
Pořád máme zápas k dobru. V neděli musíme podat okamžitou odpověď ve formě výhry a ukázat tak, že utkání se Swansea bylo jen náhodné klopýtnutí.

O Fabianskim…
Vedl si velmi dobře. Pravdou je, že v některých situacích jsme mu to dost ulehčili a nechali jej vyniknout.

O neproměněných šancích…
Jsme zvyklí dávat hodně branek. V posledních dvou domácích utkáních se nám však gól vsítit nepodařilo. S přihlédnutím k tomu, jak často jsme drželi míč a kolik jsme zaznamenali přihrávek, je to velmi bídná statistika. Pravdou zůstává, že soupeř kvalitně bránil. V podstatě nastoupili se čtyřmi obránci a šesti záložníky, takže přijeli jen bránit. A to se jim povedlo, vytěžili tři body a tím pádem jim nikdo nebude herní pasivitu vyčítat.

O nervozitě hráčů v utkání…
S tím se musí každý hráč vypořádat na hřišti. I když panuje mezi diváky a na celém stadionu nervózní nálada, nesmí se to přenést na hráče. Obzvláště ne do zakončení našich šancí.

O důležitosti skončit do třetího místa…
Je to pro nás velice důležité.

O pocitech svých svěřenců…
Jsou velmi zklamaní. Chtěli jsme utkání vyhrát a udělali jsme pro to hodně, hráči do toho dali vše. Ke konci utkání jsme měli pár výpadků koncentrace a soupeř nás za to dokonale potrestal.

O herním projevu soupeře…
Nemohu říct, že by si hráči soupeře zahráli fotbal. Neviděl jsem statistiky, takže ani nevím, kolik zaznamenali přihrávek. Prostě sem přijeli s obrannou taktikou a hrát příliš nechtěli. Naše chyba je, že jsme toho nedokázali využít.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama