Na dvě minuty jsme zaspali. To si ale nemůžete dovolit, vyčítá týmu Wilshere

12.05.2015, 20:00 – Monika Gordíková / arsenal.com

Jack Wilshere si po dlouhé době užil zápas před tribunami Emirates Stadium. Vychvaloval gólmana soupeře – svého kamaráda.

Byla to těžká noc na severu Londýna. Arsenal vyrukoval na hřiště proti Swansea City a asi jen málokdo si připouštěl, že by mohl přijít o body, ale stalo se. V 85. minutě se trefil Bafétimbi Gomis a zařídil hostům tři body. Jack Wilshere, jenž naskočil na hrací plochu v 67. minutě, mluví v souvislosti se zápasem o pozitivech a také o potrestání.

„V prvním poločasu jsme jasně dominovali, ale nakonec vždy záleží jen na výsledku. Vytvořili jsme si nějaké šance, Fabianski byl ale perfektní. Na dvě minuty jsme zaspali, což si na téhle úrovni nemůžete dovolit,“ řekl Wilshere. Pro Arsenal je toto výkyv. V poslední době jsou totiž ztráty bodů ojedinělé. Anglický záložník velí, aby si z toho všichni vzali jen to dobré. „Musíme si z toho vzít pozitiva. V průběhu týdne se na zápas znovu podíváme a uvidíme, jak blízko ke vstřelení gólu jsme byli. Před koncem jsme vypnuli a byli za to potrestáni. Když se podíváme zpět, většinu zápasu jsme dominovali, takže tam určitá pozitiva jsou a z toho se poučíme.“

Arsenal si podle Wilshera bod určitě zasloužil a vzhledem k počtu šancí měl alespoň jednu svou šanci proměnit. Proti byl ale Lukasz Fabianski. Na toho pěl středopolař po zápase jen chválu. „V první polovině byl výborný a vypadalo to, že se jen a jen zlepšuje, protože ve druhé půli jsme měli jasné gólové šance, ale Fabianski byl vždy na místě. Jsem za něj rád. Léta už je mým kamarádem. Vyspěl jako hráč i jako člověk,“ podotkl Wilshere.

Arsenal v Premier League prohrál poprvé od zápasu s Tottenhamem, který se hrál 7. února. Ligovou neporazitelnost tak držel deset duelů. „Nechtěli jsme, aby tahle série někdy skončila, teď to navíc přišlo doma poté, co jsme cítili, že na hřišti vládneme. Když dominujete v takovém zápase, měli byste vyhrát, ale my jsme pak zaspali. Musíte se trefit, jinak budete potrestáni,“ pokračoval Wilshere.

Po dlouhé době si zahrál před fanoušky Gunners. „Je skvělé být zpátky, a to zejména na Emirates. Vrátil jsem se minulý týden, kdy jsem odehrál třicet minut proti Hullu, ale je vždy zvláštní dostat se na hřiště před vlastní fanoušky. V tomto ohledu jsem měl dnes večer dobrý pocit.“ Utkání bylo jeho 150. představením v dresu Arsenalu. „Jo, to je dobré, protože to připadlo na mou první hru po zranění na Emirates.“

Arsenal má jen pár dní na to, aby se připravil na nedělní bitvu s Manchesterem United. Na Old Trafford půjde o hodně. „Hráli jsme tam v FA Cupu a vyhráli, takže víme, co to obnáší. Půjde tam s vysokovou sebedůvěrou, ale musíme předvést to nejlepší. Určitě by nebylo dobré jet tam s myšlením, že je porazíme, protože už se nám to podařilo. Musíme tvrdě pracovat,“ doplnil Wilshere.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama