Manažer Swansea odmítá Wengerovu kritiku. Kdybychom nehráli, neměli bychom tři body, říká

13.05.2015, 14:11 – Monika Gordíková / bbc.com

Garry Monk brání taktiku svého týmu poté, co Arséne Wenger prohlásil, že Swansea v pondělí vyloženě odmítalo hrát fotbal.

„Měli jsme smůlu proti týmu, který jen bránil,“ řekl Arsène Wenger po pondělní prohře Arsenalu se Swansea. Utkání rozhodl jediným gólem pár minut před koncem Bafétimbi Gomis. Manažer Gunners dodal, že soupeř zcela rezignoval na fotbal.

Proti tomuto vyjádření se ohradil manažer vítězného týmu Garry Monk. „Pokud bychom nehráli, nejsem si jistý, jak bychom dosáhli tří bodů. Tři body, to je potěšující. Ať už jsme si je zasloužili, nebo ne,“ řekl Monk. „Mohli jsme se, přijet a předvést tiki taka fotbal, ale vzhledem k individuálním kvalitám Arsenalu by nám to mohlo ublížit, tak jsme udělali jiný herní plán.“

„Děláme to celou sezonu. Hráli jsme zápasy, ve kterých jsme dominovali a vyhráli je a hráli jsme hry, jako je tato, ve kterých jsme si počínali jinak,“ dodal Monk. Jeho tým se mohl několikrát spolehnout na gólmana Lukasze Fabiánského, jenž si vedl skvěle. Swansea nyní okupuje osmou příčku v tabulce Premier League.

Pro Arsenal to byla první ligová prohra po jedenácti zápasech. Je tři body za druhým Manchesterem City, má ovšem zápas k dobru. „Přijeli sem bránit se čtyřmi obránci a šesti záložníky. Když vyhrajete, jste fantastičtí. Když prohrajete, lidé se ptají: Proč jste nehráli? Takže oni jsou podle všeho fantastičtí,“ řekl také Wenger.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama