Jako kdyby byl zpět na tréninkovém zápase, řekl Fabianski po střetnutí s bývalým týmem

15.05.2015, 10:51 – Monika Gordíková / standard.co.uk

Lukasz Fabianski už se dávno přenesl přes frustraci, kterou v Arsenalu zažíval.

Gólman Lukasz Fabianski se nechal slyšet, že absolutně neměl potřebu něco dokazovat Arsénu Wengerovi při pondělním návratu na Emirates Stadium. Ze stadionu, který byl několik let jeho domovem, odjížděl nakonec s výhrou v kapse, na které se dost podílel.

„Strávil jsem tu sedm let a mám tu spoustu přátel, takže hrát proti nim byla zvláštní zkušenost. Někdy to byl pocit, jako bych byl zpět na tréninkovém zápase,“ řekl Fabianski, jenž do Swansea odešel loni v létě. „Bylo to nevypočitatelné. Nikdy nevíte, jak se budete cítit, dokud to nezažijete. Bylo divné přijít na hřiště a vidět všechny ty lidi. Ale byl přede mnou zápas a musel jsem se soustředit.“

S Arsenalem odmítl prodloužit smlouvu. Chtěl odejít někam, kde bude jedničkou. Sám několikrát přiznal, že ho jeho pozice u Gunners hodně tížila. Teď už ale vzpomíná jen na to dobré. „Tahle frustrace už je minulost. Už je to nějakou dobu, co jsem Arsenal opustil. Nyní si užívám svoji roli ve Swansea. Jsem rád za to, že jsem se rozhodl jít sem,“ podotkl Fabianski.

Polský brankář si předvedl několik důležitých zákroků. Jeho spoluhráč Gylfi Sigurdsson ho nazval jedním z nejlepších gólmanů Premier League. „Tohle je zřejmě jeho první sezona, po kterou je celou dobu jedničkou a je fantastický. Některé zákroky proti Arsenalu byly úžasné,“ řekl Sigurdsson.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama