Wenger: Na Old Trafford mám dobré, fantastické i děsivé vzpomínky

16.05.2015, 08:34 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Arséne Wenger a jeho Arsenal si můžou v neděli zajistit přímý postup do skupiny Ligy Mistrů. Jak manažer, tak i fanoušci vnímají rivalitu mezi Arsenalem a Manchesterem United. Tato rivalita se však dle Francouzových slov hodně změnila. Dříve šlo o fotbal, teď o finance. Svůj hold Wenger na dálku poslal Stevenu Gerrardovi, který v neděli odehraje své poslední utkání na Anfieldu.

O Gerrardově nedělním posledním utkání na domácím stánku Liverpoolu…
Rád bych mu vzdal úctu, neboť je to úžasný hráč, který zůstal po celou kariéru věrný svému klubu. To se nevidí často, obzvlášť ne u tak kvalitních hráčů. Bude to velký den, jak pro něj, tak pro anglický fotbal, který přijde o skvělého reprezentanta. Myslím, že vzhledem k jeho věrnosti k Liverpoolu pro něj nebyla jiná možnost, než jít dělat reklamu fotbalu někam ven, ideálně tedy do Ameriky.

Na otázku, zda by na Mourinhově místě prodal Petra Čecha…
To je zapeklitá otázka, protože my momentálně nikoho nepoptáváme.

O tom, že jiné kluby si zajišťují hráče pro další sezonu někdy i měsíce dopředu…
Začneme na tom pracovat, jakmile skončí stávající sezona.

O spekulaci, že dle smlouvy o prodeji Thomase Vermaelena má Arsenal v případě triumfu Barcelony v Lize Mistrů dostat 3 miliony liber…
Je neuvěřitelné, jak detailně znáte všechny naše smlouvy! Ani já je tak neznám, takže vám nemůžu nic sdělit. Tu informaci si musím ověřit.

O zdravotních problémech Thomase Vermaelena…
Nic bližšího o tom nevím. Odešel od nás, protože je to top hráč a nedostávalo se mu zde tolik příležitostí. Nemohli jsme tušit, že se pak na tak dlouho zraní. Přeji jemu i Barceloně, aby mohl v příští sezoně pravidelně nastupovat. Je zpět v plném tréninku, takže to je zřejmě na dobré cestě.

O rivalitě mezi Arsenalem a Manchesterem…
Jistá rivalita tu je. Postupně se ale mění. V letech 1998 až 2004 se o titulu většinou rozhodovalo právě mezi námi a Manchesterem. Pak se připojila i Chelsea a Manchester City, takže to teď vypadá trochu jinak. Také se časem měnila finanční síla, naše i ostatních klubů. Někdy mi přišlo, že proti nám hrají tři boxeři, kteří mají několik let v řadě mnohem lepší zdroje a příjmy než máme my. Chelsea, Manchester City i Manchester United měli dlouhé roky daleko větší finanční prostředky.

O možnosti připsat si druhou výhru na Old Trafford v sezoně…
Bylo by to velmi symbolické. Vyhráli jsme tam v rámci FA Cupu a zopakovat tu výhru by byla obrovská psychická vzpruha. Dokázali bychom si, že jsme učinili jistý progres a že budeme v příští sezoně ještě lepší. V posledních letech se nám na Old Trafford příliš nedařilo, dvě výhry po sobě by jasně ukázaly, jaký pokrok jsme za tu dobu učinili. Také bychom navýšili bodový rozdíl mezi námi a právě United, což by nám prakticky zajistilo přímý postup do Ligy Mistrů. Já osobně mám Old Trafford rád – je to krásný stadion, na který mám dobré, fantastické i děsivé vzpomínky. To ale k fotbalu patří. Od ledna si počínáme velmi dobře, obzvláště ve venkovních zápasech, což budeme mít v neděli šanci ukázat.

O možnosti zajistit si v neděli přímý postup do skupiny Ligy Mistrů…
Ano, i to ose bude hrát. Také o to, abychom ukázali, že jsme každou sezonou silnější. Cítíme, že jsme učinili určitý progres, ale v neděli bude ta pravá šance to prokázat. Silná soudržnost a stabilní výkony jasně ukazují, že jsme stále lepší a lepší. Naši sílu ukáže také to, jak hráči zvládnout zareagovat na pondělní prohru. Přímý postup do skupiny Ligy Mistrů je pro nás velmi důležitý, neboť odpadnou veškeré stresy okolo předkola. Pocit, že eventuálně nemusíte hrát Ligu Mistrů vůbec, je strašný. Dalším strašákem jsou letní mezinárodní turnaje. Předkolo začíná velmi brzy a vy v tu dobu nemáte k dispozici kompletní tým. A pokud ano, tak si ti hráči přes léto ani neměli šanci odpočinout. Když k tomu připočtu absenci zimní pauzy, je to alarmující.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama