Arsenal skočil přes psychologickou překážku. Ox se před bitvou na Old Trafford ohlíží do minulosti

17.05.2015, 13:49 – Monika Gordíková / arsenal.com

Výhra ve čtvrtfinále FA Cupu dodala týmu před dnešní další návštěvou Old Trafford potřebnou dávku optimismu.

Gunners stojí před velkou výzvou. Mohou se stát teprve čtvrtým týmem v historii, kterému se podařilo dvakrát v jedné sezoně porazit Manchester United na jeho hřišti. Alex Oxlade-Chamberlain očekává další náročnou zkoušku, ale říká, že jeho spoluhráči jsou ohledně šance na vítězství hodně pozitivní.

Důvodem je nedávná minulost. Arsenal totiž zvládl na Old Trafford vyhrát ve čtvrtfinále FA Cupu. „Sebedůvěru čerpáte z každé výhry na jejich půdě. Je to těžké místo pro dosažení triumfu, zejména proti tak dobrému týmu. Bude to těžký zápas, ale můžeme si vzít pozitiva z FA Cupu a našeho vítězství, kterého jsme tam dosáhli,“ řekl Ox, jenž nicméně kvůli zdravotním problémům do hry nezasáhne.

Při zmiňovaném utkání, které se hrálo v březnu, ale na hrací ploše nechyběl. Není divu, že má duel pod kůží. „Odehrálo se to v nesmírně nátlakovém prostředí, protože jsme museli vyhrát, abychom prošli dál. Dosáhnout toho na Old Trafford je velký úspěch,“ podotkl anglický reprezentant.

„Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát, což se ne vždy podaří, ale v této sezoně jsme se z Manchesteru už dvakrát vrátili s výhrou (Arsenal vyhrál také u City – pozn. autorky). Říká se, že jsme přeskočili psychologickou překážku,“ dodal Oxlade-Chamberlain.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama