Rosický? Bylo mi ctí ho trénovat, řekl Wenger o českém záložníkovi

23.05.2016, 19:48 – Monika Gordíková / arsenal.com

Manažer Arsenalu Arséne Wenger vysekl poklonu Tomáši Rosickému, který po deseti letech u Gunners skončil. Označil ho za výjimečný talent a za dokonalého hráče pro Arsenal.

Na severu Londýna se po posledním utkání sezony rozloučili někteří hráči s barvami Arsenalu. Týkalo se to i Tomáše Rosického, kterého při jeho desetiletém angažmá prakticky neustále vyřazovala z provozu zranění. Manažera Arséna Wengera nikdy nepřestane mrzet, že český středopolař nemohl být na hřišti častěji. Na jeho adresu nahrnul slova plná chvály a obdivu.

„Budete vždy cítit jistou frustraci z toho, že neodehrál více zápasů, protože Tomáš byl v první řadě výjimečný talent. Já osobně, stejně jako my všichni tady, jsem ho měl moc rád. Ty ovace, kterých se mu dostalo pokaždé, když vyběhl na hřiště, hovoří za vše,“ řekl Wenger o Rosickém, jenž byl velkým oblíbencem fanoušků.

„Měl úžasný přístup. Je smutné, že odchází. Musím říct, že mi bylo ctí ho trénovat. Když hrál, vypadala hra tak jednoduše. Když se k němu dostal balon, hra byla najednou rychlejší, pronikavější, pohotovější. Měl všechny kvality, aby předváděl hru, kterou tu milujeme. Řekl bych, že Tomáš Rosický byl dokonalým hráčem pro náš klub,“ dodal Wenger.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama