Pokud bude potřeba, naplánovanou dovolenou rád zruším, uvedl Bellerin po svém debutu

30.05.2016, 19:50 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arseblog.com

Hector Bellerin v neděli večer nastoupil poprvé v dresu seniorské reprezentace Španělska a v případě nutnosti je připraven odcestovat na evropský šampionát do Francie, který začíná již 10. června.

I přesto, že se mladý obránce v předběžné nominaci španělského celku původně neobjevil, trenér Vincente del Bosque jej dotatečně povolal do přípravy. Ve vzduchu nyní poletuje šance, že by se jednadvacetiletý rodák z Barcelony mohl probojovat až na EURO. K tomuto faktu přispěly také zdravotní problémy Dani Carvajala z Realu Madrid, jenž se zranil o víkendu ve finále Ligy mistrů a do Francie pravděpodobně neodcestuje. 

Bellerin si v neděli večer odbyl svůj debut v dresu seniorské reprezentace Španělska, když odehrál celý přípravný zápas proti Bosně a Hergecovině. Talentovaný bek, který se stal stabilním článkem sestavy Arsenalu, s možnou účastí na evropském šampionátu vůbec nepočítal a měl již naplánovou rodinnou dovolenou. Tu je však pochopitelně ochotný přesunout. 

„V první řadě si přeji, aby se Carvajal co nejrychleji uzdravil. Je to náš spoluhráč a to je nyní to nejdůležitější. Pokud jde o mne, tak jsem připraven na vše, co bude potřeba. Jsem velice rád za ziskání nových zkušeností. Měl jsem v plánu dovolenou se svou rodinou, ale velice rád ji odvolám na úrok výzvy v národním týmu,“ uvedl Hector Bellerín po nedělním duelu, který Španělsko vyhrálo 3:1. 

 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama