Vstřelil gól, přesto ho vypískali. Moc tomu nerozumím, říká Giroud o francouzských fanoušcích

31.05.2016, 10:57 – Monika Gordíková / standard.co.uk

Příznivci Francie dali před přátelským utkáním s Kamerunem i během něj několikrát jasně najevo, že s přítomností Oliviera Girouda na hřišti nesouhlasí. Útočníkovi nepomohl ani zápis do listiny střelců.

Makal. Maximálně se snažil. Dal parádní gól, kterým pomohl své Francii k výhře 3:2 nad Kamerunem. Mohlo by se zdát, že Olivier Giroud má za sebou výborný zápas, jenže to má obrovskou kaňku. Fanoušci na něj totiž pískali a údajně také pokřikovali sprosté výrazy.

Všechno začalo už u týmového hotelu. Několik fanoušků tam při cestě k autobusu mělo Girouda urážet. Když pak na stadionu hlasatel před výkopem přečetl útočníkovo jméno, ozvalo se hvízdání. To se pak opakovalo i při utkání, v jehož průběhu se Giroud těsně před přestávkou gólově prosadil po nádherném centru Paula Pogby. A když forvard Gunners později střídal, vyslechl si další dávku nelibosti.

Giroud byl z chování příznivců viditelně zklamaný. Odmítá však, že by ho to nějak ovlivňovalo. „Prošel jsem během své kariéry etapami, které byly docela složité, takže tyhle věci mě zase až tak nebolí, ale je to škoda. Chceme, aby nás fanoušci povzbuzovali,“ řekl Giroud. „Měl jsem jedinou střelu a dal jsem gól, takže tomu po téhle stránce moc nerozumím. Ale důležité je, že jsme vyhráli a že se mi podařilo skórovat.“

Proč tohle všechno? Fanoušci chtějí na hřišti vidět Karima Benzemu, jenž byl z národního týmu vyřazen poté, co byl v listopadu obviněn ze spiknutí a zapojení do organizovaného zločinu. Měl vydírat reprezentačního spoluhráče Mathieua Valbuenu. Na otázku, zda pískání a bučení souvisí s absencí útočníka Realu Madrid, Giroud odpověděl: „Ano, nebudeme si tu nalhávat, že tomu tak není. Já jsem… my jsme s Andre-Pierrem Gignacem ti, kteří budou terčem.“

Trenér francouzského národního týmu Didier Deschamps se po zápase svého svěřence zastal. „To pískání dnes bylo absolutně nespravedlivé. Ale v Biarritz (místo, kde mužstvo trénovalo – pozn. autorky) mu tleskali. Lidé jsou asi… závislí na okolnostech. Ale Olivier dnes znovu skóroval,“ pokrčil rameny Deschamps.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama