Jsme přesvědčeni, že můžeme postoupit ze skupiny, říká Wilshere o mladém týmu Albionu

11.06.2016, 15:45 – Monika Gordíková / arsenal.com

Jack Wilshere „novému“ anglickému týmu na mistrovství Evropy věří. Sám sebe označuje za absolutně fit a připraveného.

Dnes večer vstoupí do evropského fotbalového šampionátu kolébka fotbalu. Anglie nastoupí od 21:00 proti Rusku. Součástí týmu je i záložník Arsenalu Jack Wilshere, jenž je přesvědčen, že Albion, který už dlouho čeká na větší úspěch, nejel hrát druhé housle.

„Myslím, že jsme v dobré pozici. Od posledního mistrovství světa se tým hodně změnil. Několik hráčů skončilo. Frank Lampard a Steven Gerrard byla velká jména, velcí hráči. Museli jsme udělat menší přestavbu,“ řekl Wilhere. „Přišli hráči jako Dele Alli a Harry Kane, který se stal jedním z nejlepších útočníků na světě. Zmínil bych například i Adama Lallanu, Raheema Sterlinga. Jsou to hráči, kteří dokážou změnit hru. Stejně jako Ross Barkley. Máme několik opravdu skvělých hráčů, mladý tým a velkou šanci,“ pokračoval středopolař.

Jasným důkazem toho, že není radno mužstvo podceňovat, jsou statistiky. Anglie vyhrála všechny zápasy evropské kvalifikace. Od mistrovství světa prohrála jen dvakrát. „Hodně lidí nás odepsalo, ale my jsme prošli kvalifikací bez jakýchkoli problémů. Vím, že ne vždy šlo o extra těžké zápasy, ale pořád je to o tom, že musíte někoho porazit. Stejně tak jsme v několika přátelských duelech ukázali, co dokážeme. Jsme přesvědčeni, že můžeme postoupit ze skupiny. Pak se může stát cokoli.“

Wilsherova účast na turnaji byla dlouho nejistá. Byl totiž devět měsíců mimo hru kvůli zranění nohy. Nakonec zasáhl až do posledních tří zápasů sezony. Poté nastoupil i ke všem třem přípravným utkáním Anglie. Podle svých slov je v dobré kondici. „Cítím se fit a připravený. Kdyby to tak nebylo, řekl bych to manažerovi,“ podotkl. O tom, že je připraven jet na mistrovství Evropy, ho prý přesvědčil jeho výkon proti Manchesteru City.

Při turnaji se chce naplno předvést. „Každý manažer z Premier League bude na šampionátu sledovat každého hráče z Premier League. Tedy i Arséne Wenger. Takže záleží na mě, abych ukázal, co umím a co dokážu,“ dodal Jack Wilshere.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama