Evra se zastal Girouda. Když fanoušci pískají na Oliviera, pískají na celý tým, řekl

11.06.2016, 16:45 – Monika Gordíková / mirror.co.uk

Patrice Evra se postavil za svého spoluhráče Oliviera Girouda. Podle něj si zaslouží více respektu.

Olivier Giroud včera v úvodním duelu mistrovství Evropy znovu udělal to, za co je primárně placený. Dal gól a poslal domácí tým v zápase proti Rumunsku, který Francie nakonec vyhrála 2:1, do vedení. Prožil si tak okamžik velké radosti. Vedle toho si ale musel párkrát vyslechnout i hvízdání nebo bučení po nevyužitých šancích. Stejné to bylo například i v přípravě proti Kamerunu.

Reprezentační zápis Girouda je přitom nyní skvostný. Osm gólů v posledních osmi zápasech. Vypadá to ale, že i kdyby se rozkrájel, fanoušci si pořád pojedou to své. Příznivci Francie na něj neúnavně bučí a pískají a psychicky ho tak trestají za každou minelu. Vyčítají mu, že není ten správný fotbalový zabiják a chtějí mít na hřišti Karima Benzemu, jehož vedení svazu vyřadilo z týmu.

Patrice Evra po včerejším duelu před novináři řekl, že by si devětadvacetiletý útočník zasloužil více respektu. „Bohužel, lidé ho hodně srovnávají s ostatními. Ale on je tu kvůli střílení gólů. Přesně tohle jsem mu také řekl: soustřeď se na to, co umíš. Je to on, kdo to pro nás otevřel. Všichni za ním stojíme. Když slyším, jak lidé pískají na Oliviera, je to jako kdyby pískali i na mě. Jsme maximálně jednotní, takže když tohle dělají, pískají vlastně na celý francouzský tým,“ uvedl Evra.

Evra se zároveň zastal stoperské dvojice, kterou včera tvořili Laurent Koscielny a Adil Rami. Tisk oba zkritizoval za „roztřesený“ výkon zejména z první poloviny utkání. Nekompromisní ale nebyli jen novináři. Například bývalý obránce Francie Alain Roche jim vyčetl nedostatečnou komunikaci. Evra to ale vidí jinak. „Musíme jim za jejich výkon pogratulovat. Naši stopeři odvedli dobrou práci.“

Leboeuf: Opravdu nechápu, proč na něj pískají

Za Oliviera Girouda se postavill i Frank Leboeuf, jenž s Francií vyhrál mistrovství světa i Evropy. „Když se zeptáte těch, co na něj pískají, proč to dělají, nejsem si jist, že vám budou schopní odpovědět. Opravdu nechápu, proč pískají na Girouda,“ řekl.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama