Budoucnost Artety je pravděpodobně v City, Guardiola jej chce v trenérském týmu

24.06.2016, 11:14 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / skysports.com, arsenal.com

Mikel Arteta, kterému Arsenal po letošní sezoně neprodloužil právě končící smlouvu, klub pravděpodobně definitivně opustí. Dle ostrovních zdrojů se má v trenérské pozici stát součástí týmu Pepa Guardioly, který od nové sezony přebírá otěže v Manchesteru City.

Čtyřiatřicetiletý záložník zažil jako hráč zatím bohatou kariéru. Ačkoli fotbalově vyrůstal v Barceloně, do zdejšího prvního týmu se nedokázal probojovat. Následovalo skotské angažmá v Rangers, jedna sezóna ve španělském Realu Sociedad a poté dlouhých šest sezon v anglickém Evertonu, kde se do paměti fotbalových fanoušků vryl pravděpodobně nejvíce. S reputací kvalitního záložníka v rámci Premier League poté v srpnu 2011 putoval do britské metropole, kde si jej vyhlédl Arsenal v čele s Arsénem Wengerem.

Letošní ročník 2015/2016 však již byl vzhledem k častým zraněním a poklesu formy stále více považován za jeho poslední v dresu „Kanonýrů“, přičemž některé zdroje uváděly, že Španěl uvažuje i o konci hráčské kariéry a již se soustředí na následnou trenérskou aktivitu. Wenger totiž v tomto ohledu vidí v Artetovi mnoho potenciálu a dokonce jej považuje za budoucího úspěšného manažera.

„Jako kapitán má vůdcovské vlohy, je to vítěz a každý den se soustředí, aby vše probíhalo jak má. Fotbal je jeho vášní, je na něj zcela soustředěný a působí tak pozitivně na lidi okolo sebe. Jak ho často sleduji, nepochybuji, že po konci kariéry by si jako trenér mohl vést skvěle,“ řekl Wenger o svém dlouholetém svěřenci po posledním utkání sezony.

Podle britských médií to však vypadá, že novou fotbalovou kapitolu svého života započne španělský záložník mimo Emirates Stadium. Velký zájem o rodáka ze San Sebastianu totiž projevil nový manažer Manchesteru City Pep Guardiola, který by jej rád přivítal ve svém trenérském týmu. Prvotní jednání a rozhovory již měly proběhnout, ovšem nebyly klubem ani samotných hráčem potvrzeny.

Sám Arteta však zatím ještě zcela oficiálně neoznámil konec hráčské kariéry, ovšem ostrovní tisk je přesvědčen, že spolupráce s úspěšným manažerem, který sbíral nespočet úspěchů během angažmá v Barceloně i Bayernu Mnichov, je dostatečně velkým lákadlem a nabídkou, která se jen těžko odmítá.

Co však bylo po finálním ligovém utkání proti Aston Ville, ve kterém se dokonce výrazně podílel na poslední brance, potvrzeno, je jeho konec jako hráče v Arsenalu. „Chtěl bych všem v klubu poděkovat za podporu. Bylo mi velkou ctí hrát za tento klub a vždy jsem se snažil odvést co nejlepší práci. Jsem hrdý, že jsem mohl fanouškům přinést nějaké trofeje. Užil jsem si tu každou minutu. Tento klub jsem vždy obdivoval a splnil se mi tu velký sen,“ dodal muž, který v barvách „Gunners“ odehrál přes 150 utkání.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama