Wenger manažerem Anglie? Byl by skvělý, ale Arsenal ho potřebuje víc, říká Szczesny

01.07.2016, 23:05 – Monika Gordíková / standard.co.uk

Gólman Wojciech Szczesny doufá, že se Arséne Wenger neujme kormidla u anglické reprezentace a zůstane na severu Londýna. Svou budoucnost bude teprve řešit.

Je to teď velké téma. Anglický fotbalový národní tým nemá manažera. Roy Hodgson rezignoval po brzkém konci na evropském šampionátu. Začalo se tak živě spekulovat, kdo ho nahradí. Hodně skloňovaným jménem je v tomto ohledu lodivod Arsenalu Arséne Wenger.

Není žádným překvapením, že se k možnému spojení Wenger – Albion vyjadřuje celá řada fotbalových osobností. Jednou z nich je i brankář Gunners Wojciech Szczesny, jenž minulou sezonu strávil na hostování v AS Řím. Zkušený Francouz by podle něj byl dobrou volbou, nechce ale, aby opustil severolondýnský tým.

„Jsem si jistý, že by to pro Anglii bylo skvělé, ale mým hlavním zájmem je Arsenal, takže doufám, že se tak právě kvůli Arsenalu nestane,“ nechal se slyšet Szczesny. „Pro Anglii byl šampionát zklamáním a změny tak určitě přijdou, doufejme ale, že to nebude mít vliv na náš klub. Opravdu doufám, že k tomu nedojde, protože odvádí u Gunners skvělou práci a já bych ho rád viděl zůstat.“

Poláka, pro něhož EURO skončilo ve čtvrtek večer čtvrtfinálovou prohrou s Portugalskem, hodně mrzí, že uplynulá sezona neměla tečku v podobě titulu pro Gunners. Věří ale, že ta nadcházející může být lepší, i když největší rivalové jsou po příchodu nových generálních manažerů připraveni mocně posilovat, aby dosáhli na úspěch.

„Na Premier League milujeme to konkurenční prostředí, takže v tomto ohledu si nelze na nic stěžovat. Pokud jde o minulý ročník, Leicester si titul plně zasloužil. Byl to úžasný příběh. Možná, že to pro Arsenal byla promarněná příležitost, dostal se ale hodně blízko. Pro mě jako pro fanouška to bylo zklamání, ale s Granitem Xhakou a možná ještě jedním nebo dvěma podpisy, můžeme zase soupeřit o špičku,“ uvedl.

Rozhodně si nemyslí, že by cílem mělo být umístění v první čtveřici. „Lidé už tolik let říkají, že naše pozice v top čtyři je ohrožena, ale my jsme tam pořád. Ale nemyslím, si, že tohle by měl být cíl Arsenalu. Měli bychom směřovat za titulem. V příští sezoně vidím velkou příležitost,“ pokračoval Szczesny.

V tuto chvíli neví, v jakých barvách bude v následujícím ročníku působit. Půjde hostovat jinam, nebo se vrátí na Emirates Stadium? „To opravdu nevím. Teď budu mít čas na odpočinek a přemýšlení o své budoucnosti,“ doplnil.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama