Arsenal v prvním přípravném zápase remizoval s Lensem. Trefil se Ox

23.07.2016, 12:48 – Monika Gordíková

Svěřenci Arséna Wengera na půdě druholigového francouzského týmu od 37. minuty prohrávali, pár minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1 uzdravený Alex Oxlade-Chamberlain.

Pro Arsenal to byla první návštěva Lensu od roku 1998, kdy tam Gunners také remizovali 1:1. Od té doby prošel velkou proměnou tamní stadion Stade Bollaert-Delelis, jenž byl i jedním z dějišť letošního evropského šampionátu.

S Arsenalem do Francie neodcestovali hráči, kteří se představili na EURU. Doma zůstal i Rob Holding, jehož přestup z Boltonu klub zkompletoval v dopoledních hodinách. Většina ze zbytku mužstva se do utkání zapojila. Střelec Oxlade-Chamberlain začal na lavičce poté, co závěr uplynulé sezony promarodil. V základu naopak nechyběl třeba Mathieu Debuchy, který byl ve druhé polovině uplynulé sezony na hostování v Bordeaux.

První gólovou šanci zápasu měl Chuba Akpom. Jeho pokus ale proměnil domácí gólman v úspěšný zákrok. Pak byli nějakou dobu více nebezpečnější domácí, kteří například při jedné akci mířili jen těsně nad břevno. Mathias Autret pak pro změnu po sprinterském souboji s Perem Mertesackerem netrefil bránu, když střílel na vzdálenější tyč.

Když se Arsenal začal znovu fotbalově probouzet a dávat o sobě vědět, ujal se Lens vedení. Ve 37. minutě využil Abdellah Zoubir velkou defenzivní chybu Caluma Chamberse, dostal se do vápna a poslal míč na velice aktivního Autreta, který měl před sebou prázdnou bránu. Celá akce začala tím, že Chambers sice vyhrál hlavičkový souboj, ale balon poslal rovnou do cesty Zoubirovi.

Do druhé půle nastoupil Arsenal s šesti změnami v sestavě. Theo Walcott, jenž v první půli poslal do vápna několik centrů a patřil k těm lepším, se vysunul na hrot. Mimochodem, Walcott předvedl dobrou spolupráci s Debuchym, který může být se svým výkonem spokojený. Na křídlech byli Gnabry a Oxlade-Chamberlain. Iwobi operoval ve středu hřiště, odkud skvělou nahrávkou poslal do šance Joela Campbella, ten byl ale v ofsajdu.

Lens mohl navýšit svůj náskok. Benjamin Bourigeaud vystřelil zpoza vápna a gólman Matt Macey musel vytáhnout parádní zákrok, aby balon vytáhl nad břevno. Londýňané měli míč mnohem častěji u svých kopaček. Balon dostal do branky domácích Theo Walcott, jednalo se však o další ofsajd. Vzápětí šla jeho střela na vzdálenější tyč po teči mimo svatyni. Dobrou střelou se prezentoval Campbell, ale gólman Lensu byl pozorný.

Gunners se dočkali až v 81. minutě. Gnabry přihrál na pravou stranu volnému Oxlade Chamberlainovi, jenž parádním dloubáčkem vyrovnal. Bylo to pro něho první vystoupení od února a bylo vidět, že chce hodně zapůsobit, což se mu skutečně podařilo.

Sestava Arsenalu: Martinez (46. Macey) – Debuchy (46. Bielik), Mertesacker, Chambers, Monreal (46. Gibbs) – Elneny (46. Campbell), Coquelin – Walcott (79. Willock), Iwobi (79. Zelalem), Reine Adeleide (46. Gnabry) – Akpom (46. Oxlade Chamberlain)

Další program: V pondělí odletí Arsenal do Spojených států, konkrétně do Kalifornie, kde bude pokračovat v přípravě na novou sezonu.