Barcelona v Premier League? Nemyslím si, že by to bylo rozumné, říká Arséne Wenger

08.10.2017, 15:41 – Filip SedlákProfil na Twitteru / skysports.com

Manažer Arséne Wenger nevěří, že by Barcelona někdy hrála v anglické Premier League, kdyby se Katalánsko odpoutalo od Španělska a stalo se nezávislým.

Napětí, které v posledních dnech panuje ve Španělsku, respektive Katalánsku, vyvolalo vlnu spekulací ohledně budoucnosti fotbalové Barcelony. Spojení tohoto velkoklubu a Premier League bylo v médiích již několikrát probíráno. 

„Monako hraje ve Francii, kluby z Walesu zase v Anglii. Myslím, že UEFA nemá nic zásadního proti tomu, aby klub mohl hrát v jiné soutěži, než v zemi, ve které sídlí,“ uvedl ministr sportu Katalánska Gerard Figueras. 

Francouzský manažer Arsène Wenger však nemá pocit, že by se tato myšlenka někdy stala skutečností. Na otázku, zda by byl pro, aby se Barcelona přesunula do anglické Premier League (pokud opustí La Ligu), odpověděl: „Ne, protože pokud narušíte tuto geografickou jednotu nebo zdravý rozum, věřím, že by to nebylo úplně v pořádku.“

„Proč nepozvat například Celtic nebo Rangers do Premier League, kteří jsou součástí Velké Británie, když by to mělo mnohem větší smysl, než Barcelona?  Na druhé straně, pokud to nebude po politické stránce mezi Španělskem a Katalánském v pořádku, může to znamenat pro Katalánsko velkou podporu z Anglie, což by na mezinárodní politické úrovni nebylo příliš vítáno.“

„Nevěřím, že je to scénář, který si můžeme představit v realitě,“ uvedl kouč Arsenalu a dodal: „Doufám, že se nakonec vše vyřeší a Barcelona bude moci dále hrát ve Španělsku. 


Jaký je váš názor na tuto situaci? Bylo by dle vás rozumné, kdyby se Barcelona někdy objevila v anglické Premier League?

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama