Arséne Wenger po sezoně odstoupí z pozice manažera Arsenalu

20.04.2018, 10:56 – Tomáš Břečka / arsenal.com

Velkou novinku dnes přinesl oficiální web Arsenalu. Dlouho se o tom mluvilo a spekulovalo, nicméně teď je to oficiální. Po 22 letech opustí Arséne Wenger na konci sezony 2017/2018 manažerskou pozici v Arsenalu.

V říjnu roku 1996 byl Arséne Wenger jmenován novým manažerem Arsenalu. Tehdy nikdo netušil, že je to začátek jedné velké éry. Éry, která trvala 22 let. Končí totiž v polovině roku 2018. „Po velmi důkladném zvážení všech faktorů jsem se rozhodl na konci letošní sezony odstoupit z funkce manažera Arsenalu,“ uvedl dnes v krátkém prohlášení na klubovém webu Wenger. 

„Jsem vděčný za příležitost sloužit tomuto skvělému klubu po tak dlouhou dobu. Prožil jsem v tomto období tolik krásných chvil, na které budu vždy vzpomínat. Klubu jsem byl vždy naprosto oddán. Chtěl bych poděkovat vedení klubu, všem zaměstnancům, hráčům a v neposlední řadě fanouškům. Vy všichni děláte tento klub tak speciálním,“ dodal Wenger.

Své prohlášení Wenger zakončil výzvou všem, kteří Arsenal milují, aby se nadále starali o hodnoty klubu. Přidal také zmínku o tom, že Arsenal bude navždy podporovat a vždy bude mít místo v jeho srdci. 

Francouzský stratég, který tolik přispěl k reformaci anglického fotbalu, získal v Arsenalu 16 trofejí. Mezi nimi vyčnívají 3 tituly v Premier League, z toho jeden nezapomenutelný ze sezony 2003/2004, kdy Arsenal získal titul bez jediné ligové prohry. K těmto titulům přidal i rekordní počet sedmi trofejí z FA Cupu a šestkrát se mu podařilo zvednout nad hlavu Community Shield, tedy anglický superpohár. V letošní sezoně se Wengerovi podařilo prolomit úctyhodnou hranici 800 odtrénovaných zápasů v Premier League. Momentálně jich má na kontě 823. Do konce sezony přidá ještě dalších pět. Pak už žádný. 

K velké události v historii klubu se vyjádřil i majoritní vlastník Stan Kroenke. „Tohle je jeden z nejtěžších dnů, které jsem ve světě sportu prožil. Arséne Wenger byl jedním z důvodů, proč jsme do klubu vstoupili, líbilo se nám vše, co do klubu přinášel, a to jak na hřišti, tak mimo něj. Povedl se mu počin, který nejspíš nikdy nebude vyrovnán,“ začal obsáhlé vyjádření Kroenke. 

„Jeho úroveň je nevyrovnatelná a my mu budeme navždy vděční. Každý, kdo miluje Arsenal, respektive každý, kdo miluje fotbal, mu dluží projev uznání. S klubem získal tři ligové tituly, sedm Anglických pohárů a neuvěřitelných dvacet let v řadě dovedl Arsenal do Ligy mistrů. Jeho vize reformovala nejen Arsenal, ale celý anglický fotbal. Čeká nás nyní závěr sezony a s ním bychom chtěli požádat miliony našich fanoušků, aby dopřáli této legendě náležité uznání,“ zakončil americký miliardář. 

Vedení Arsenalu také slíbilo, že jmenování nového manažera proběhne co nejdřív to půjde. Také však vyloučilo jakékoliv komentování této situace do okamžiku jmenování. V médiích se o novém manažerovi Arsenalu hovoří již poměrně dlouho. V poslední době se spekuluje o tom, že vedení Arsenalu není jednotné a pohledy na to, kdo má navázat na Wengerovu práci, se liší. Část by ráda Mikela Artetu, Brendana Rodgerse či Leonarda Jardima, jiná část zase Luise Enriqueho. Někteří vidí nástupce v Německu, konkrétně by novým manažerem mohl být Domenico Tedesco ze Schalke. Sám Arséne Wenger ve včerejším rozhovoru naznačil, že Patrick Vieira má všechny předpoklady pro to, aby v budoucnu mohl trénovat Arsenal. Čeká nás tedy několik týdnů spekulací.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama