Arsene Wenger

Tým i já jsme zklamaní a smutní, přiznává po hořké porážce Wenger

04.05.2018, 15:45 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Pro francouzského manažera byla odveta s Atleticem Madrid v rámci evropských pohárů tou poslední, kterou na lavičce Arsenalu absolvoval. Severolondýnský tým nezvládl druhý semifinálový duel a po porážce 0:1 se tak připravil o jedinou možnost, jak si v další sezóně zahrát Ligu mistrů. Arséne Wenger na tiskové konferenci hodnotil nejen utkání samotné, ale ohradil se i proti kritice Mesuta Özila, potažmo odpovídal na otázky ohledně své budoucnosti.

Ohledně předvedené hry...
Myslím že se jednalo o intenzivní zápas mezi dvěma týmy, které do něj daly všechno. Vyhrál soupeř, kterému musím popřát hodně štěstí do finále. V něm bude jasným favoritem."

Jestli se domnívá, že hráči dali do utkání opravdu sto procent...
V koncovce jsme nebyli dobří, ale pokud se podíváte na obě semifinálová utkání, zjistíte, že jsme si vypracovali spoustu příležitostí. Ty jsme však především v domácím duelu nedokázali využít. Atletico je známo svou precizní obranou, navíc měli štěstí, když Gabi po několika zákrocích zastavujících naše šance nedostal druhou žlutou kartu. Obecně však jejich stopeři odehráli perfektní zápas, takový Godin zabránil pěti nebo šesti míčům doletět do hodně nebezpečných prostorů. Bylo to pro nás hodně frustrující semifinále."

O emocích, které prožívá...
Stejně jako celý tým jsem i já zklamaný a smutný, zvláště po výkonu, který jsme za 180 minut předvedli. Hráči i celý klub teď budou mít chvíli čas na rozmyšlenou, kudy se vydají do dalších sezón - v týmu existuje spousta pozitivních faktorů, navíc i samotní hráči jsou hodně kvalitní. Pokud se kádr vhodně doplní, bude konkurenceschopný i příští rok."

Na komentáře Martina Keowna, který kritizoval Özilův výkon a laxní přístup k utkání...
Nesouhlasím s nimi. Můj názor podpoří i analýza Mesutovy hry, přestože utkání bylo velice těžké a fyzicky náročné. Nemyslím si, že by měl jeden hráč sloužit jako obětní beránek veřejnosti proto, že jsme nedokázali dát více než jednu branku. V obou utkáních jsme měli spousty šancí, které jsme neproměnili jako celek. Proto nesouhlasím s kritickými názory jen vůči jedné osobě."

Ohledně své budoucnosti v některém z týmů španělské ligy...
Prvně musím zapomenout na včerejší velké zklamání. Jsem opravdu smutný, že se s týmem loučím po nevyužité možnosti vyhrát takto cennou trofej. Dám si tak chvíli pauzu a uvidím, kudy se má kariéra bude v budoucnu ubírat, jelikož v této chvíli nemám žádné konkrétní plány." 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama