Marí, Holding, Nelson i Niles jsou připraveni hrát, říká Arteta

01.03.2020, 17:27 – František Blažek

Mikel Arteta odpovídal na otázky novinářů před pondělním pátým kolem FA Cupu, kde se Arsenal střetne s Portsmouthem.

O reakci hráčů...
"Dnes jsme trénovali a ano, všichni jsme dole, frustrovaní a zklamaní. Hráčům jsem poděkoval za úsilí, které do hry vložili, za přístup a odhodlání, se kterým hráli."

O tom, jak hodlá zlepšit náladu v týmu...
"Je to součástí profese. Mým úkolem je pokusit se je přesvědčit, že v procesu, ve kterém se momentálně nacházíme, existuje mnoho pozitivních věcí, ale také věci, které musíme zlepšit, pokud chceme hrát lépe jako tým. To je cesta."

O reakci Aubameyanga...
"Byl zničený. Vstřelil nádherný gól, který byl pro nás důležitý. Posledním kopem zápasu ještě mohl rozhodnout.Poté co neproměnil se cítil zodpovědný. Byl fenomenální, celou sezónu. Teď ho hráči musí podporovat. Myslím, že jeho reakce po zápase - tváří v tvář médiím, byla velmi zralá."

O pomalejších rozjezdech do zápasů...
"Prvních 15 minut jsem nebyl spokojený s rychlostí hry, všechno bylo příliš bezpečné, příliš pomalé. Hráli jsme také velmi hluboko, nechtěli udělat chybu, ale jak hra postupovala, byli jsme stále lepší a lepší a zcela ovládali hru. Hráli jsme na polovině soupeře 65 až 70 minut. Způsob jak skórovat, když řídíme hry je další aspekt, který musíme hodně zlepšit. Máme mnoho mladých hráčů, ale musíme se rychle učit."

O tom, zda si Saka zaslouží pozvánku do reprezentace... 
"Nevím, určitě si zaslouží velké uznání za to, jak hraje. I v obtížných situacích se snaží vím vliv na hru, volí riskantní řešení tak, aby přispěl ke gólům. Navíc jsou jeho výkony konzistentní, což u hráčů jeho věku není obvyklé." 

O Keiranu Tierneymu...
"Je mnohem blíž. Vyvíjí se to opravdu dobře. Cítí se fit a sebevědomě. Takže snad ho můžeme mít brzy."

O Pablovi Marím...
"Potřebuje minuty, stejně jako Rob, Ainsley a stejně jako Reiss. Myslím, že je to dobrá příležitost, aby si také vyzkoušeli svou kondiční úroveň. Řekl bych, že jsou všichni připraveni hrát."

O tom, co FA Cup znamená pro klub...
"Je to velmi speciální. Víte, je to trofej, která byla velmi úzce spjata s naší historií. My v tom samozřejmě chceme pokračovat."
 


 Po delší době jsme obnovili aktivitu na našem profilu na Twitteru a sledovat nás můžete také na Instagramu. V případě, že byste se chtěli podílet na tvorbě obsahu ARSENALsite.cz, napište nám na email filip.sedlak@arsenalsite.cz

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama