Dostal příležitost a ihned jí využil, říká o Balogunovi Mikel Arteta

27.11.2020, 14:53 – Profil na Twitteru / arsenal.com, Patrik Eger

Ve čtvrtek večer byl Arsenal úspěšný na půdě Molde v Norsku. Veze si domu výhru včetně čistého konta a navíc si pojistil místo ve vyřazovací části Evropské ligy. Po zápase Mikel Arteta usedl před novináře a mluvil o výkonu a o spokojenosti s hráči jako Pepe, Nelson, Balogun a dalších.

K výkonu Nicolase Pepeho…
Jsem opravdu šťastný. Po té negativní záležitosti z neděle chcete vidět odpověď a já jsem jí viděl už od první minuty zápasu. Myslím, že podal skvělý výkon, jeden gól dal a další jeden nebo dva mohl přidat. Vytvořil mnoho zajímavých akcí, tvrdě makal pro tým a já jsem za to opravdu rád.

O tom, že jsou fanoušci zpět na stadionu…
Cítím obrovské štěstí, klub proto udělal maximum, aby to tak mohlo být. Jsme potěšeni všichni včetně hráčů, ale nejdříve se musíme ujistit, že to bude fungovat a poté můžeme navýšit počty fanoušků.

Může dnešní formaci použít také v anglické lize…
To záleží na tom, koho budeme mít k dispozici a na dalších věcech abychom zajistili, že budeme hru kontrolovat lépe, než dnes večer. Bylo vidět mnoho pozitivního, neustále jsme soupeře ohrožovali, ale také tam byly některé nebezpečné momenty na naší straně. Bude to nějakou dobu trvat, měli jsme v sestavě spoustu mladých hráčů, ale jsem opravdu potěšen výkonem a odhodláním, které dnes na hřišti ukázali.

O Pepem, vždy hledá místo jak ohrozit soupeře…
Všichni známe jeho kvality, je otázkou, jak často je dokáže ukázat na trávníku a také jak dokáže ovlivnit ostatní aspekty hry. Dnešek byl krásným příkladem toho, co umí, ale také musí tuto úroveň udržet. Můžete vidět, že pokaždé když se dostane blíže k soupeřově bráně, tak je skutečnou hrozbou a je těžké ho uhlídat, může kličkovat, může střílet nebo vytvářet šance pro ostatní, nebo vás prostě obejde. To všechno od něj můžete očekávat.

Ke gólu Baloguna…
Zasloužil si takový gól. Neustále na sobě pracuje, několik měsíců měl opravdu těžkých po všech těch spekulacích kolem něj, ale situaci zvládl na výbornou. Chce u nás zůstat a my také chceme, aby zůstal. Dostal příležitost a ihned jí využil.

Ke stavu Davida Luize…
Doufáme, že je zdravý. Hrát na takovém povrchu jako byl v Molde, může být výzva pro některé hráče, kteří mají problémy se zraněním. Navíc je docela složité hrát na takovém povrchu a my jsme chtěli co nejméně riskovat. Měl by být v pořádku.

K výkonu Nelsona…
Za posledních několik měsíců udělal pořádný kus práce. Ukázal, co dokáže. Opět je to hráč, který chce neustále hrát, stoupá na výkonu, je to skvělý hráč. Hlavně když běží zezadu, tak je nepředvídatelný. Moc se mi líbí tento typ hráčů, kteří dokážou hrát pozice s širokou působností. Samozřejmě jsou místa, kde se musí zlepšit a to přijde, ale už je mnohem vyspělejší. Myslím si, že ukázal skvělý přístup, když mi řekl, že nechce jít na hostování, protože chce hrát za tento klub a věří, že tu šanci dostane. Ukazuje se, že to tak opravdu chce, jde tím správným směrem.

O tom, zda s ním řeší jak se zlepšit…
Samozřejmě, pracuji s ním hodně a navíc je ohromně ochotný. Vždy chce víc. Chce individuální přístup. Chce pracovat na aspektech hry, u kterých si myslíme, že se může zdokonalit. Trénuje opravdu hodně a samozřejmě se tím zlepšuje. Nyní je to na něm, aby se ukázal, ale musím říct, že jeho poslední výkony byly působivé.

O spojení našich mladých hráčů a skórování…
Myslím, že to byla skvělá kombinace Dani, Kieran, Emile a Florian. ESR je nesmírně talentovaný hráč. Má kvalitu a schopnosti. Z mentálního hlediska je to pro hráče vždy výzva, protože abyste se stali hráčem Arsenálu, musíte podávat ty nejlepší výkony a snášet ten tlak. Samozřejmě je to také na něm. Moc se mi líbí, a pokud s ním budeme trpělivý, budeme mít skvělého hráče.

O tom, že brzký postup do vyřazovací části Evropské ligy dá šanci mladým hráčům…
Ano, ale šanci měli už od prvního zápasu. Rozhodli jsme se tak, protože musejí získat tento typ zkušeností. Pro mě není přátelský zápas skutečnou šancí. Musíte jim dát skutečného soupeře a zároveň je obklopit zkušenými a kvalitními hráči. Poté můžete posoudit, zda jsou na to připraveni, zda mají na to hrát za tento klub, jak reagují na dobré a špatné věci, to je to, o co se snažíme. Aby mohli hrát další hru, musí něco ukázat, stejně jako ostatní v týmu, protože chceme být první. Myslím, že se nám daří hrát Evropskou ligu s mladými hráči.


O tom, zda se může na stadion vrátit více fanoušků, než se plánovalo…

Nevím, kolik lidí můžeme reálně přivítat, 2000 fanoušků na tak velký stadion není moc, ale musíme postupovat opatrně. Klub tomu věnuje opravdu hodně úsilí, aby vše připravil, takže doufejme, že příští Čtvrtek uvidíme několik fanoušků, kteří si to opět užijí, podpoří svůj tým a zároveň budou v bezpečí.

O tom, zda dokážeme naše množství gólů přenést z Evropy do anglické ligy…
To je to co chceme. V této soutěži jsem více efektivní. Může to být díky některým hráčům, kteří nastupují na určitě pozici, nebo to může být opačně, je tu mnoho faktorů. Musím ale říct, že pokud chceme bojovat i s velkými týmy, musíme zlepšit koncovku, dávat více gólu. Obrana je dobrá v posledních 6 zápasech jsme uhráli 4 čistá konta, ale musíme zlepšit tu koncovku.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama