David Luiz je po srážce s Jiménezem v pořádku, čeká ho ale odpočinek

02.12.2020, 10:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal po nevydařeném nedělním utkání s Wolves opět čeká další duel Evropské ligy. Za přítomnosti dvou tisíc diváků se na Emirates Stadium ve čtvrtek odehraje duel proti Rapidu Vídeň. Klub přinesl zprávy okolo zraněných hráčů.

David Luiz...
O neděle jsme dostali spoustu zpráv od fanoušků, které zajímal stav Davida Luize. Ihned po incidenctu byl David ošetřen podle předepsaných postupů a celou dobu byl naštěstí při vědomí. Dostal několik stehů a silný obvaz, který kryl tržnou ránu. Jelikož David nevykazoval žádné známky otřesu nebo ztráty vědomí, bylo rozhodnuto, že může pokračovat ve hře s tím, že bude pečlivě sledován.

 

O přestávce bylo rozhodnuto, že bude vystřídán, protože rána stále krvácela. V pondělí byl u Davida na návštěvě náš klubový lékař a v úterý se sám dostavil na kontrolu v tréninkovém centru. I v následujících dnech bude jeho stav pozorně sledován. Nyní potřebuje několik dnů odpočinku, což znamená, že ve čtvrtek hrát nebude. Všichni v klubu zároveň přejí brzké uzdravení Raulu Jimenezovi z Wolves, který ihned z hřiště zamířil do nemocnice kvůli poraněné lebce a musel podstoupit operaci. V pondělí bylo potvrzeno, že jeho stav je stabilizovaný. 

Sead Kolasinac...
Během poslední reprezentační pauzy měl pozitivní výsledek na koronavirus a od té doby byl v izolaci. Poslední test už byl negativní a tak se znovu může připojit k týmu, aby byl k dispozici pro čtvrteční zápas Evropské ligy.

Thomas Partey...
V zápase proti Aston Ville, který se hrál 8. listopadu, si přivodil svalové zranění a měl být mimo hru pouze na několik dnů. Problém byl však vážnější, než se očekávalo a léčba se protáhla. Nyní ho čeká návrat do plného tréninku. Start v nejbližším zápase není reálný. 

Nicolas Pepe...
V Premier League ho čeká ještě stop na dva zápasy (proti Tottenhamu a Burnley). Pro zápasy Evropské ligy je ale k dispozici a očekává se v základní sestavě. 

Gabriel Martinelli...
Po dlouhodobém zranění kolene opět začal s plnou zátěží, připojil se k týmu a během prosince by měl nastoupit za Arsenal U23, aby získal zápasovou praxi. 

Pablo Marí...
Po dlouhodobém zranění kotníku v pátek poprvé nastoupil do zápasu a to za Arsenal U23, kde odehrál jeden poločas. Nyní pokračuje v přípravě, aby byl kondičně připraven na celé utkání.  

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama