Hráči udělali vše, co jsem chtěl, říká Arteta po severolondýnském derby s Tottenhamem

07.12.2020, 07:56 – Profil na Twitteru / arsenal.com, Patrik Eger

Jednoduše řečeno, potřebujeme dávat góly, jinak jsme bez šance. Po nedělním zápase s Tottenhamem Mikel Arteta usedl před novináře a hodnotil představení svého týmu.

K výkonu…
Ohledně výkonu musím říct, že hráči udělali vše, co jsem po nich chtěl a to do puntíku. Hráli jsme tak, jak jsem zamýšlel. Pokud se podíváte na naše statistiky, tak byly v náš prospěch, ale rozhodující je to, že potřebujete dostat balón do vápna soupeře. První situace, kdy dali gól, byla z nějakých 30 metrů, nechytatelná střela, tomu musíte zatleskat. Druhá akce byla, když musel Thomas k postranní čáře, neměli jsme to pokryté správným způsobem a bylo hotovo. Stalo se to těšně před tím, než jsme měli šanci vyrovnat zápas. Poté se dostanete do situace, kdy už je to pro tým těžké. Ale hráči se snažili v první půli a poté i ve druhé. Vytvářeli jsme si šance a povedlo se nám to. Vytvořili jsme si více šancí, než se nám v této sezoně za zápas povedlo, byly jsme častěji okolo šestnáctky soupeře, měli jsme útočná čísla, ale na konci zápasu rozhodují góly. Pokud měli poloviční šanci dát gól, tak ho prostě dali. Ke tvoření potřebujete výsledky. Viděl jsem v zápase mnoho pozitivního. Když přijedete na zápas a hrajete s odvahou, s vášní, s energií a vírou, to všechno dnes chlapci ukázali, ale na konci je to prostě fotbalový zápas. Musíte ho vyhrát, ale my opět prohráli.

Jak otočit situaci…
Samozřejmě začít dávat branky. Je to jednoduché, potřebujeme góly. Pokud ne, nedá se to udržet. Nezáleží na tom, co všechno se děje na hřišti, pokud nedáte góly, nemůžete dělat nic. Musíme začít dávat branky a to tak, že urgentně.

Jak je na tom Thomas Partey…
Neviděl jsem opakovaný záběr. Ale je jasné, že je zraněný ve stejné části, jako byl. Momentálně nevíme, jak vážné to je. Snažil jsem se ho postrčit, přiběhl zrovna při druhé akci soupeře, ale bylo to kvůli tomu, že cítil velké bolesti. Teď nemůžeme udělat nic, abychom to vyřešili.

O tom zda je Thomasem frustrován nebo zda je těžké to kritizovat…
Stalo se to velmi rychle. Byli jsme na jejich půlce a tuším, že to byla situace čtyři proti třem, abychom z toho něco vytěžili. Najednou útočili oni na nás zrovna, když ke mně přicházel Thomas a já se ho snažil postrčit. Nemluvil jsem s ním o tom, nevím, jak se to stalo a co opravdu cítil. Musíme se na něj podívat a promluvit s ním o tom.

O tom, že jsme měli více průniků, než proti Wolves, ale stále žádné góly…
Mohli jste vidět, že jsme si tvořily šance, byly tam křížové přihrávky, centry, přihrávky zpět, několikrát jsme se dostali až do vápna, ale chybělo zakončení, poslední dotyk s míčem, nebo nás zablokovali. Stalo se toho hodně. Pokud takto budeme tvořit šance, určitě budeme vyhrávat zápasy. Ale v tuto chvíli to vypadá, že potřebujeme ještě hodně zlepšit koncovku.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama