V této situaci překročil hranici, vyjádřil se Arteta k vyloučení Xhaky

14.12.2020, 07:17 – Profil na Twitteru / arsenal.com, Patrik Eger

Červená karta pro Granita Xhaku a rotace hráčů v sestavě, to byla dvě hlavní téma tiskové konference po prohraném domácím zápasu s Burnley. Arteta po utkání usedl před novináře a odpověděl na několik dotazů.

K červené kartě pro Granita…
Jednoduše udělal chybu. Když vezmu to, jak se hra vyvíjela, jak jsme dominovali… byl to zápas, ve kterém jsme měli vyhrát, ale v deseti je to mnohem obtížnější. Dáte soupeři šanci a nakonec prohrajete.

K dalšímu zápasu tuto středu…
Rozhodně, já preferuji hrát opět za 72 hodin. Musím moc poděkovat fanouškům, byli pro hráče obrovskou podporou, hlavně věděli, jak těžké to posledních pár týdnů máme v této soutěži. Myslím, že takto reagují, protože vidí, jak se chlapci snaží a kolik vášně do zápasů vkládají.

O rotaci sestavy v anglické lize…
V jiných zápasech jsme trochu zamíchali sestavou a někdy to fungovalo a někdy ne. Vybírám tým, který má největší pravděpodobnost vyhrávat zápasy.

Na odměňování hráčů za hry v Evropské lize…
Nevím, řeknu Vám to stejné, vybírám hráče, kteří dle mého názoru podají nejlepší výkon na trávníku a totéž platí o hráčích na lavičce. Někteří, které jste tu zmínili, byli s námi jen velmi krátce buď kvůli zranění, nebo jiné záležitosti. To nejsou hráči, kteří se prosadili v prvním týmu, ale na druhou stranu chápu, že když prohrajete, musíte prostřídat hráče.

Zda bylo jednání Granita Xhaky na trávníku nepřijatelné…
Rozhodně bylo.

Zda cítí zklamání ze strany Granita…
Ano, ale upřímně si myslím, že to byla situace, kdy hráč ukazuje, jak je bojovný a zapálený pro hru, ale také Granit v této situaci překročil hranici. Ohledně Mo Elnenyho to byla akce, kterou jsem neviděl, ale vypadala podobně. Tyto chyby si nemůžeme dovolit, protože nesympatizují s tím, o co se snažíme.

O tom, zda se obává, že hráči panikaří a ztrácí soustředění…
Neřekl bych, že panikaří. Znova, je to můj názor, vidím to na tréninku, snaží se do toho dávat energii. Stejně jako dnes. Tým, jako tento, běžně nevidíme hrát jako dnes, podobně jako hrál proti vedoucímu Tottenhamu, ale opět jsme nyní prohráli. Dali jsme soupeři šanci a oni jí využili. Jde tu o vyhrávání fotbalových zápasů.

Zda provede nějaké změny v zápase proti Southamptonu…
Tento týden jsme měli tři velké zápasy, takže uvidíme, jak jsou na tom hráči. Máme v týmu nějaké suspendované a také zraněné, které máme z minulého týdne a také možná z dneška. Uvidíme, kdo bude k dispozici na středeční zápas.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama