Tierney, Guardiola, Edu i Wenger se vyjádřili k situaci ohledně Arsenalu

16.12.2020, 08:00 – Profil na Twitteru / espn.com, Patrik Eger

Obránce Arsenalu Kieran Tierney prohlásil, že aktuální forma týmu je „hrozná“, ale podpořil Mikela Artetu, aby se zase vše v dobré obrátilo. Podporu dostal Mikel také od svého bývalého kolegy a učitele Pepa Guardioly a technického ředitele Arsenalu Edua. Své k tomu také řekl legendární trenér kanonýrů Arséne Wenger.

Obránce Arsenalu Kieran Tierney prohlásil, že aktuální forma týmu je „hrozná“, ale podpořil Mikela Artetu, aby se zase vše v dobré obrátilo. Podporu dostal Mikel také od svého bývalého kolegy a učitele Pepa Guardioli a technického ředitele Arsenalu Edua. Své k tomu také řekl legendární trenér kanonýrů, Arsène Wenger.

Tým ze severu Londýna prohrou s Burnley navázal na sérii čtvrté po sobě jdoucí prohře v anglické lize a to výsledkem 0:1, kde navíc prohru Arsenalu zařídil kapitán týmu PEA vlastním gólem. Celkově to znamená, že tým je aktuálně na 15. pozici v tabulce a jedná se o nejhorší začátek sezóny od let 1974-75.

K tomu se vyjádřil Tierney: „Není to dobré. Upřímně eexistuje způsob, jak to maskovat. Není to tím, kdo jsme, ani tím, kde jsme teď jako tým. Fanoušci si to nezaslouží a nezaslouží si to ani Mikel, jsme to my hráči, kdo za to musí vzít odpovědnost“. A dále pokračoval: „Máme skvělého manažera a věříme v něj na 100%, vina jen v nás a nelze ukazovat na někoho jiného“ dodal skotský reprezentant.

Kanonýři mají na svém kontě pouze dvě vítězství v anglické lize. Z toho 12 hodin a 32 minut je celkový čas, který měli v zápasech k dispozici, ale nedali gól. Zde je pohled na jednoho fanouška na konci zápasu s Burnley:

 Na to opět navázal Kieran a řekl: „Všechno se postupně zhoršuje. Pracujeme na hodně věcech při tréninku, makáme opravdu tvrdě, jak jen dokážeme, ale jen věci, které se mohou pokazit, se prostě zhoršují. To se ve fotbale stává. Je to asi to nejhorší, co většinu z nás v naší dosavadní kariéře potkalo, ale řešení je pouze na nás samotných“ a závěrem doplnil: „Důvěra v každého je ve fotbalu obrovská věc. Jsme Arsenal. Musíme být lepší, než jsme teď. Nepodáváme naše standardní výkony, musíme být lepší celý zápas. Musíme využívat naše šance a potřebujeme dávat góly. Je to Arsenal, prostě to momentálně není dost dobré.“

V jednom rozhovoru se k situaci ohledně Mikela Artety vyjádřil také Pep Guardiola a vyzval klub, aby věřil jeho bývalému asistentovi, že situaci obrátí, řekl: „Arsenal nemůže mít lepšího manažera, který by vedl tento klub v letošním i příštím roce. Nemusím veřejně poskytovat svou podporu, protože on jí má a ví to. Je to jeden z nejlepších manažerů, se kterým jsem kdy napřímo pracoval. Jsem přesvědčený o tom, že věci otočí a udělá to tak, jak každý očekává. Ale občas klub prochází nevhodným obdobím a je potřeba tomu dát čas. Mohu říct, být součástí představenstva Arsenalu, tak nepochybuji o jeho kvalitách a schopnosti umístit Arsenal tam, kde si zaslouží být“ dodal zkušený španělský stratég.

Svou plnou podporu také projevil směrem k Artetovi technický ředitel Arsenalu Edu Gaspar, s tím, že s ohledem na stabilitu klubu se interně neřeší změna manažerské pozice: „Myslím si, že klub potřebuje právě teď stabilitu, proběhlo mnoho změn, není to o Mikelovi nebo o mě, je to o stabilitě. Nyní je čas pokusit se být stabilní klub ve starém slova smyslu – externě i interně, to teď potřebujeme“ a dodal: „Od té doby, co jsme do tohoto klubu dorazili, se měníme, měníme a měníme, nyní je čas být společně a stabilní“.

Arsenal bojuje s nedostatkem kreativity. Jedním z řešení by mohl být Özil, který je vynechán z týmu, ale může to být právě on, kdo Arsenalu momentálně chybí. Zdá se ale, že Arteta nesouhlasí a jeho rozhodnutí vrátit německého tvůrce hry zpět do sestavy nezmění. K tomu si dovolil Wenger říct několik vět: „Fotbalový tým můžete vidět ve dvou směrech. Dostanete všechny do situace, aby dělali totéž, stejnou intenzitu práce, stejnou obrannou práci – nebo naleznete kompromis. Máte v týmu více kreativního hráče, který umí méně bránit, ale kolem něj vybudujete tým, který jeho nedostatky kompenzuje. O tom musíte přemýšlet,“ k tomu navázal pár vět ohledně Özila: „Nebylo těžké ho trénovat. Byl to kreativní hráč, který měl své zvláštní kvality a potřeboval se hrou bavit. Je to fotbalový umělec a tito hráči jsou o něco citlivější. Potřebují podporu a prostředí, aby ze sebe vydali maximum“ dodal závěrem rodák ze Štrasburku.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama