Aubovi tento gól určite pomôže, verí Arteta po remíze so Sotonom

17.12.2020, 15:23 – Jakub Valus / arsenal.com

Arteta bol hrdý na odolnosť svojho tímu, keď v stredu v noci bojovali o bod so Southamptonom a dohrávali zápas v desiatich mužoch. Bezprostredne po zápase sa postavil pred novinárov a diskutoval o zápase, spôsobe, akým opať stratili body, Gabrielovej červenej karte a o ďalších témach.

na výsledok...

Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že sme hrali 35 minút s 10 mužmi, zistíme, že sme preukázali určitú odolnosť a charakter, aby sme tam tak dlho vydržali proti skutočne nebezpečnému tímu. Ale zároveň sme sklamaní, pretože sme sa vrátili po inkasovaní gólu, ukázalo sa, ako veľmi sme chceli, vytvorili sme nebezpečné situácie a do polčasu sme opravili niekoľko vecí. Vrátili sme sa skutočne silní, dali sme gól a potom, keď sme mali najlepšie chvíle, sme si to pokazili. Je zrejmé, že to bolo naozaj ťažké.

na to, či je frustrovaný z počtu červených kariet...

Je veľmi ťažké súťažiť v tejto lige, keď hráte tak často s 10 mužmi. Keď bojujete o výsledky, je to ešte komplikovanejšie, ale myslím si, že chlapci sa za to postavili a opäť prejavili veľa charakteru a odolnosti. Nikdy sa nevzdali. Po stave 1:0 som sa obával, pretože v tomto momente môžete začať pochybovať, ale hráči urobili úplný opak

na dôvod Gabrielovej červenej karty...

Neviem. Skutočne som bol sklamaný z dvoch žltých kariet - jednej pre Daniho a jednej pre Gabiho, pretože počas prvého polčasu došlo k mnohým ďalším incidentom, ktoré žltú kartu nedostali. Je zrejmé, že to ovplyvní vašu hru. Potom príde druhá karta a je to.

na to, či je tento výsledok jedným z najdôležitejších v sezóne...

Súhlasím. Nakoniec, keby sme zápas opäť prehrali, bolo by ťažké to prijať. Hráči ukázali, čo od nich očakávame. Niekedy s väčším a niekedy s menším množstvom kvalitu, ale aspoň bolo vidieť snahu. Videl som všetkých zúčastnených hráčov, ktorí boli na tribúne a kričali, boli za tímom. To je tiež skutočne silný signál a som tiež veľmi potešený.

na Walcotta, ktorý povedal, že z Arsenalu bolo cítiť veľa strachu...

Chcel by som povedať, že som s ním práve hovoril a nespomenul mi to. Spomenul iné veci, toto však nie. Ak to povedal, je to jeho pocit.

čo môže urobiť na zvýšenie dôvery...

Chcem aby hráči hrali slobodne, aby si hru užívali, ale aby sa vedeli zodpovedať za svoje výkony. Potom existuje veľa vecí, ktoré nemôžeme ovládať. Snažím sa ich čo najviac chrániť a dopriať im pohodlie. Vidíte, že v prvom polčase boli štyri alebo možno viac situácií, keď sme boli vo vnútri šestnástky a mali sme akciu dokončiť gólom. Chýba to. V druhom polčase Auba skóroval a dúfajme, že ho to trochu odblokuje, pretože táto osoba je hráč, ktorý potrebuje ten okamih. Dúfajme, že sa to teraz zmení.

na to, čo môže tento gól urobiť s Aubovou sezónou...

Dúfajme, že sa to všetko dramaticky zmení a on skóruje v každom zápase, pretože to je to, čo momentálne potrebujeme. Potrebujeme body a aby sme to dosiahli, musíme streliť oveľa viac gólov a byť efektívnejší, keď máme šance. Myslím, že mu to naozaj pomôže.

na to, či videl v Aubovi väčšiu sebadôveru...

Nemusím to vidieť, som si istý, že to na neho bude mať obrovský vplyv, že to uvoľní tlak, ktorý je na neho vyvíjaný.