Vidím týmového ducha, vyjádřil se Arteta po zápase s Evertonem

20.12.2020, 11:26 – Profil na Twitteru / arsenal.com, Patrik Eger

Arsenal utrpěl další porážku v této sezóně, tentokrát na půdě Evertonu. Jedná se o osmou prohru v této sezóně anglické ligy a celkový zisk pouhých 14 bodů - tedy o nejhorší start Kanonýrů od roku 1974. Po zápase čelil Mikel Arteta několika dotazům ze strany novinářů a zde jsou jeho odpovědí.

K výkonu…
Kontrolovali jsme hru velmi dobře, včetně protiútoků, ovšem několikrát jsme ztratili míč, což je nemožné kontrolovat. V závěrečné části zápasu jsme vypadali čím dál víc nebezpečně, útoky byly komplikované, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale nebyly z toho gólové šance. Někdy to byla kolmice, někdy poslední dotyk s míčem nebo zakončení, také konverzace mezi hráči, tohle musíme rozhodně zlepšit. A poté, když potřebujete trochu štěstí, tak narazíte na brankovou konstrukci, nebo máte velkou šanci a nedotáhnete jí. Ke konci to vypadalo podobně jako v posledních několika týdnech. Jste lepší než soupeř, dominujete zápasu, ale je tu tlak vaší pozice v tabulce a soupeř udeří. Vidím týmového ducha, to jak se hoši snaží hrát tím správným způsobem a já jsem za ně rád, protože potřebovali výsledek, myslím, že jsme hráli zápas, kde jsme museli něco ukázat.

Zdálo se, že tempo bylo příliš pomalé…
Myslím si, že první polovina byla pomalá. Mohlo to být proto, že se hráči cítili omezeni, nebo proto, že nechtějí udělat chybu, nebo cítili, že to bylo prostě v dané situaci komfortní. V druhé půli to už bylo o něčem jiném. Mluvili jsme o tom při poločasové pauze, že musíme být mnohem rychlejší, nejenom pohybem, ale také útokem a udělali jsme to tak, bohužel to nestačilo, abychom přidali další branky.

Máte 14 bodů ze 14 zápasů…
V Evropě se nám dařilo opravdu dobře, v pohárech to také šlo dobře a o to samé se snažíme v anglické lize. Když budeme opět analyzovat každý zápas, tak zjistíme, že důvody, proč prohráváme zápasy, jsou v porovnání s námi malé, oproti ostatním týmům, které je vyhrávají. Musíme tyto rozdíly velmi rychle změnit, jinak bude situace neudržitelná.

Ke zranění Aubameyanga…
Chceme ho mít zpět, jak jen to bude možné. Má mále problémy se svalem a potřebuje několik dní odpočinku. Nevím, zda to bude týden nebo dva, uvidíme, jak rychle se dané zranění zahojí.

O pocitu jako na Groundhog day (britské označení pro neustále se opakující situace) na této tiskové konferenci: 
Ano, ale soupeři si nevytváří šance. Prohráli jsme s Burnley a přitom nevystřelili jedinou ránu na bránu. Takovým způsobem vyhrávají týmy zápasy v anglické lize, nevytvoříme si 15 nebo 20 šancí proti takové obraně, to je nereálné. Vytvořily jsme si hodně šancí, ale na konci byla špatná kombinace. Někdy to tak je, buď hrajete v deseti, nebo další týden si dáte vlastní gól, to samé se stalo i dnes. Děje se tu spousta věcí najednou, a když k tomu dochází, je to složité.

Zda se jeho pozice stane neudržitelnou, pokud situace bude takto pokračovat…
Rozumím. Mojí energii a soustředění věnuji tomu, dostat tým z této situace, udržet týmového ducha a bojovnost, kterou hráči ukazují kdykoliv jdou na hřiště. To vidíte, to nemůžete popřít. Ale jsou tu ty špatné výsledky, o tom není pochyb. Není to dost dobré, není to standard pro tento klub a to je výzva a boj, kterým čelíme.

Jak velký tlak momentálně cítí…
Je jasné, že jde o velmi komplikovanou situaci. Ale když se podívám na hráče, velmi mě to povzbuzuje k tomu, abychom pokračovali v naší snaze. Samozřejmě víme o tom, že se musíme zlepšit, ale myslím si, že nás provázela velká, velká smůla, když jsme se snažili sbírat další body.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama