Laca přišel na hřiště a s klidnou hlavou zakončil, chválil Arteta po výhře v Brightonu

30.12.2020, 20:26 – Profil na Twitteru / arsenal.com, Patrik Eger

Mikel Arteta vypadal šťastně po úterní výhře 0:1 nad Brightonem díky gólu Lacazetteho z 66. minuty. Hlavní téma tiskové konference byl Bukayo Saka, přestupy, Alexander Lacazette a mnoho dalšího. Níže se dočtete, co Arteta odpověděl.

Navázání na vítězství z minulého týdne…
Jak jsem již minulý týden řekl, nejlepší lék, je vyhrávat fotbalové zápasy. My jsme to dokázali dvakrát po sobě a to odlišným způsobem, jelikož se jednalo o rozdílné soupeře. Ale myslím si, že se nám to opravdu povedlo.

Ke zranění Saky…
Kulhal. Byla to pro něj velký zápas, ale doufejme, že bude v pořádku.

Zda je pro dvoutýdenní přestávku ve fotbale kvůli koronaviru…
Jsem pro jakoukoliv ochranu hráčů, zaměstnanců a všech v tomto sportu. Bez ohledu na to, jaká opatření vláda přijme, tak je podpoříme, protože tím budeme chránit všechny. Budeme se řídit radami, které jsme dostali.

Na gól Lacazetteho 21 vteřin po vystřídání…
Myslím, že o tom sní každý manažer. Poslat hráče z lavičky do zápasu a on ihned rozhodne, stejně jako to udělal Laca. V posledních několika týdnech měl dobrou formu a dával góly. Má velké sebevědomí, navíc dnes cítil bolest v zádech, takže nemohl hrát celý zápas, ale přesto nastoupil a rozhodl utkání, což bylo vážně důležité.

O Lacazetteho klidu při zakončení…
Byla to skvělá práce Saky, vytvořil tuto akci a protiútok. Dělal si prostor pro sebe, poté přihrál Alexovi a ten s klidnou hlavou zakončil. Byl to skvělý gól.

O vyzrálosti Saky…
Byl to náročný zápas, jelikož jsme nevyužívali správným způsobem naše akce a ostatní útočící hráče, negenerovali jsme akce pro ně. Hra se neustále vracela až k obraně. Ve druhé půli jsme začali hrát jinak, útočili jsme jiným způsobem a podařilo se nám dostat přes jejich obranu a měli jsme tam čtyři nebo pět jasných šancí a on se na většině z nich podílel.

Zda nám tento výsledek zvýši důvěru…
Rozhodně, hlavně v tomto vánočním období. Víme, jak moc tyto výhry potřebujeme. Měli jsme vážně těžký týden a nebylo to o našich výkonech ale výsledcích. K lepší důvěře vám pomohou výsledky, ale myslím si, že teď po dvou výhrách za sebou máme lepší náladu. V tomto těžkém období se nám podařilo udržet týmového ducha a být jeden tým, což nemusí být lehké, když přichází prohry a na tým dopadá frustrace. Nyní můžeme jít do dalších zápasů více pozitivní.

O tom, jak Lacazette přidal…
Potřebujeme tyto zkušené hráče s velkými jmény, aby nám pomohli v těchto chvílích. Hráči v útoku potřebují své spoluhráče, aby dostali jejich podporu a poslali je do šancí, jakou měl dnes Alex a to co nejčastěji. Zároveň musí ale přidat a vytvářet takové šance i sám. Myslím, že na sobě maká vážně tvrdě. Od doby co jsem zde jako trenér, nikdy nebyl problém s jeho prací. Mohl zlepšit svůj střelecký rekord a dělá to, dělá to pro nás.

Proč nehrál od začátku zápasu…
Boleli ho záda, už zápas s Chelsea dohrával s menší bolestí. Měli jsme příležitost ho využít pro určitě okamžiky. Věděli jsme, že Auba vydrží hrát 90 minut, ale také jsme věděli, že Gabi celých 90 minut nedá, proto jsme se rozhodli vystřídat jej za někoho, kdo bude stejná útočná a gólová hrozba, kterou jsme potřebovali.

Co řekl týmu o pauzu v poločase…
Měli jsme v první půli dva problémy. První byl, že jsme odevzdávali balóny na vlastní polovině, aniž bychom byli pod tlakem. Z toho soupeř vytvořil jednu nebo dvě poloviční šance. Druhý problém byl náš způsob překonání obrany soupeře. Naše efektivita nebyla dost dobrá, chyběl správný pohyb, netvořili jsme akce, které jsme potřebovali. Mluvili jsme o tom a hned ve druhé půli se to zlepšilo.

O plánech na přestupovém trhu a spojení s Iscem z Realu Madrid…
Naše poslední výkony nezměnili to, co bude na přestupovém trhu. Nemůžeme mluvit o konkrétních hráčích.

O mladých hráčích s větší odpovědností…
Mladí jsou skvělí, ale potřebujete také starší zkušené hráče kolem nich, aby je vedli a poskytovali jim podporu. Od doby co jsem sem přišel, hrajeme s mladými hráči. Dali jsme jim příležitost a oni se díky výsledkům z posledních týdnů zlepšují a zapojují více do hry. Ale stejně, chci vážně respektovat výsledky starších hráčů, kteří nás v průběhu roku odvedli.

 

 

 

 


 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama