Folarin Balogun podepsal s Arsenalem nový kontrakt

27.04.2021, 10:32 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Oficiální klubové stránky informovaly, že mladý útočník Folarin Balogun podepsal na severu Londýna novou dlouhodobou smlouvu do roku 2025.

O budoucnosti devatenáctiletého útočníka se v uplynulých měsíc velmi spekulovalo, protože zájemců o jeho služby bylo hned několik. Hovořilo se například o možném přestupu do Německa, kde po talentovaném střelci pokukovaly týmy jako RB Lipsko či Leverkusen.

Folarin má rodiče z Nigérie a narodil se v roce 2001 v americkém New Yorku. Následně se s rodinou přestěhovali do Londýna, kde také výrustal. V mládežnické akademii Arsenalu působí od svých devíti let a rámci juniorských reprezentací nastupuje za Anglii, ale i USA. V roce 2018 přijal pozvánku na reprezentační sraz týmu USA U18 a představil se na mládežnickém turnaji, který se hrál v České republice. Nabídku na reprezentování už také údajně obdržel i z Nigérie.

Svůj debut v prvním týmu Arsenalu si připsal loni v říjnu v rámci Evropské ligy proti irském Dundalku, když přišel na hřiště v 74. minutě jako střídající hráč. První přesný zásah pak přišel v listopadu proti švédskému Molde.

 

„V této sezóně na nás udělal Flo opravdu velký dojem. Na tréninku ukazuje své schopnosti a velmi nás zaujala jeho rychlá integrace do prvního mužstva. Svými výkony, a samozřejmě také dvěmi brankami, ukázal, že patří do týmu. Pro Flo nyní začíná další tvrdá práce a všichni se těšíme na podporu a spolupráci v nadcházejících letech,“ uvedl Mikel Arteta.

„Moje ambice pro přístí sezónu jsou prosadit se v prvním týmu. Vidím to jako něco, co jsem si stanovil za svůj cíl a mohu si zatím jít a dokázat to. Chci být tím, kdo jednou povede tento tým, takže si myslím, že motivaci mám opravdu velkou. Uvidíme, zda se mi to podaří naplnit,“ řekl po podpisu smlouvy mladý útočník Arsenalu.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama