Smith Rowe podepsal s Arsenalem nový kontrakt, záložník Lokonga se stal další posilou

22.07.2021, 16:29 – Filip SedlákProfil na Twitteru / sedli

Emile Smith Rowe podepsal na Emirates Stadium novou dlouhodobou smlouvu. Klub před několika dny také potvrdil, že záložník Albert Sambi Lokonga z Anderlechtu přichází na sever Londýna jako další letní posila.

Anglický ofenzivní záložník Emile Smith Rowe působí v Arsenalu už od mládežnických akademií, kde hrál od svých devíti let. V posledních sezónách se postupně probojoval do prvního týmu a v ročníku 2020/21 si připsal celkem 33 startů ve všech soutěžích. 

Emile získal cenné zkušenosti během hostování v RB Leipzig a Huddersfiled Town. Během posledních týdnů se jeho jméno několikrát objevilo v zahraničních médiích ohledně možného opuštění Emirates Stadium, což se ale nepotvrdilo. Vážný zájem údajně měla Aston Villa. Klubové stránky Arsenalu informovaly o podpisu nové smlouvy a také o tom, že Smith Rowe bude od nové sezóny oblékat dres s č. 10. 

Před několika dny bylo také oficiálně potvrzeno, že Albert Sambi Lokonga přestupuje do Arsenalu z belgického Anderlechtu, aby vystužil záložní řady severolondýnského celku. Jednadvacetiletý rodák od roku 2010 působil v mládežnických týmech bruselského celku, kde také v roce 2017 podepsal svůj první profesionální kontrakt.

„Albert je velmi inteligentní hráč, který během svého vývoje prokázal svou vyzrálost ve výkonech, které předváděl. V Anderlechtu ho trénoval Vincent Kompany, kterého velmi dobře znám a o Albertovi mluvil velmi pozitivně ohledně toho, jaký přínos měl pro Anderlecht. Jsme přesvědčeni, že je nyní připraven na další fázi svého vývoje a těšíme se na jeho adaptaci v našem týmu,“ uvedl Mikel Arteta na adresu mladého belgického záložníka, který bude nosit číslo 23. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?