OFICIÁLNĚ: Portugalský záložník Fabio Vieira se stal hráčem Arsenalu

21.06.2022, 20:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Klubové stránky Arsenalu potvrdily příchod nové akvizice na Emirates Stadium. Z týmu FC Porto na sever Londýna míří talentovaný hráč Fabio Vieira.

Celý transfer byl ze strany portugalského klubu potvrzen už minulý týden. Mezitím se dojednávaly podmínky smlouvy dvaadvacetiletého hráče, který bude v Arsenalu oblékat dres s číslem 21. 

Fabio prošel slavnou mládežnickou akademií FC Porto a za první tým si připsal 54 startů. Svůj debut prožil v červnu 2020 a od té doby vyhrál s týmem dva tituly v portugalské Primeria Liga. V loňském ročníku zaznamenal 27 startů, 6 vstřelených branek a 14 asistencí. Z kasy Arsenalu do Porta poputuje za tento transfer 34 miliónů liber včetně započítaných bonusů. 

„Jsem opravdu velmi nadšen, že se nám podařilo podepsat tak talentovaného hráče. Fabio je velmi kreativní fotbalista, který do naší ofenzivy vnese velkou kvalitu a všestranost. Vítám ho i jeho rodinu v našem klubu a těšíme se na spolupráci v nové sezóně,“ uvedl Mikel Arteta na adresu nové posily. 

„Jsem za tento přestup velmi rád, je to další důležitý krok v mé kariéře. Arsenal je obrovský klub s bohatou historií a jsem rád, že ho mohu považovat na můj nový domov,“ vyjádřil se po příjezdu do London Colney portugalský fotbalista. 

 

 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?