OFICIÁLNĚ: Arsenal získal belgického křídelníka Leandra Trossarda z Brightonu

20.01.2023, 16:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal oficiálně představil první zimní posilu do ofenziních řad. Leandro Trossard po čtyřech letech v Brightonu míří na Emirates Stadium za celkovou částku okolo 27 miliónů liber.

Severolondýnský klub byl v posledních týdnech tématem číslo jedna ve spojení s talentovaným ukrajinským křídelníkem Mykhaylo Mudrykem. Ten nakonec minulý týden zamířil do konkureční Chelsea, se kterou podepsal osmiletou smlouvu a za transfer bylo zaplaceno téměř 90 milionů liber. Představitelé Shaktaru Donetsk později uvedli, že část peněz z transferu bude poskytnuto Ukrajině, která je ve válce s Ruskem. 

Arsenal následně se začal poohlížet jinde a během pár dnů se v médiích objevilo několik jmen, která by mohla na Emirates Stadium zamířit. Mikel Arteta několikrát uvedl, že určitě plánuje tým posílít. Jedním z důvodů je především dlouhodobá absence útočníka Gabriela Jesuse, který se zotavuje po operaci kolene a jeho návrat je očekáván až za několik týdnů, spíše měsíců. 

Klub má před sebou jarní část sezóny, kde půjde opravdu o hodně. Kromě boje o ligový titul na Arsenal čekají vyřazovací boje Evropské ligy a další fáze FA Cupu. Šířka kádru proto může být rozhodujícím faktorem o tom, jak moc sezóně úspěšná bude.

Během čtvrtečního dne se objevily spekulace o tom, že Gunners jednají s belgickým křídelníkem Leandro Trossardem. Následně se ze spekulace stala seriózní zpráva, kterou potvrdilo několik ověřených zdrojů včetně Sky Sports, BBC či deníku The Athletic. 

Arsenal oficiálně svoji novou posilu představil v pátek poté, co byla dokončena zdravotní prohlídka. Z Emirates Stadium do Brightonu poputuje částka ve výši 21 miliónů liber a další 6 miliónů představují bonusy. 

Trossard zahájil svou profesionální kariéru v Genku, odkud několikrát zamířil na hostování (Lommel United, Westerlo, OH Leuven) a později v roce 2019 přestoupil do Brightonu. V aktuálním ročníku Premier League si připsal 16 startů, ve kterých zaznamenal 7 vstřelených branek a 2 asistence. 

Osmadvacetiletý belgický reprezentant podepsal na severu Londýna čtyřletou smlouvu. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama