OFICIÁLNĚ: Záložník Jorginho přestoupil z Chelsea do Arsenalu

31.01.2023, 21:19 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Včera večer nepředstavitelná spekulace, dnes oficiálně potvrzeno. Jednatřicetiletý italský reprezentant Jorginho se stal další zimní posilou Arsenalu.

Středopolař, který má na svém kontě 143 startů v Premier League, má za sebou spoustu fotbalových zkušeností. 

Svoji kariéru začal v mládežnické akademii italské Verony, kde odehrál také čtyři sezóny za první tým před tím, než se přesunul do Neapole. Zde si na konto připsal 160 odehraných zápasů a stal se vítězem Coppa Italia a Supercoppa Italiana. V roce 2018 zamířil do Chelsea, kde s týmem vyhrál Ligu mistrů, Evropskou ligu a UEFA Super Cup. V dresu italské reprezentace předloni získal triumf na evropském šampionátu.

„Jorginho je uznávaný profesionál se silnou mentalitou, který do našeho týmu přináší kvalitu a zkušenost. Je to hráč, jenž zapadá do našeho herního stylu a přichází v době, kdy nám může prispět k tomu, abychom měli obsazenou klíčovou pozici. Vítáme ho u nás,“ uvedl sportovní ředitel Edu. 

„Je to záložník s inteligencí, hlubokými vůdčimi schopnostmi a množstvím zkušeností z Premier League i mezinárodních soutěží. Ve své kariéře už toho hodně vyhrál a stále má velký hlad a ochotu bojovat o úspěch,“ řekl po jeho příchodu Mikel Arteta, který prý hrál v tomto transferu velkou roli. 

„Jsem velmi nadšený z této nové výzvy a upřímně, nemohu se dočkat, až budu na hřišti. Všechno se to stalo velmi rychle. Byl jsem trochu překvapen, ale využil jsem této skvělé příležitosti. Je to velmi důležitý dres a úžasný velky klub,“ vyjádřil se po přestupu Jorginho. 

Arsenal za italského hráče na Stamford Bridge zaplatí 10 miliónů liber a další 2 milióny by měly představovat bonusy. Smlouva byla uzavřena do léta 2024 s možností jednoročního prodloužení. Jorginho bude oblékat dres s číslem 20. 

foto: arsenal.com

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama