Hodnocení hráčů po zápase s Fulhamem

13.03.2023, 20:08 – Profil na Twitteru / Matěj Vyvlečka

Arsenal zvládl těžký výlet na půdu svého londýnského soupeře a hladkým vítězstvím 3:0 se zapsal do historie. Zde je hodnocení hráčů.

Aaron Ramsdale - 6,5 -
Dnes toho na práci velice neměl a tak si ji občas přidělal sám, protože dnes tam měl dvě chyby v rozehrávce z toho jedna mohla dopadnou katastrofálně. Dnes na mě nepůsobil příliš jistě při centrovaných míčích. Zase nás ale podržel v 69.min kdy zastavil nebezpečnou střelu Reida a další dobrý zákrok si připsal v 75.min proti hlavičce Adarabioya.

Ben White - 7,0 -
Další bezchybný výkon našeho pravého obránce. Hrál proti ve formě hrajícímu Solomonovi a k ničemu vážnějšímu ho nepustil. Tradičně se zapojoval do kombinace se spoluhráči. První poločas se útočilo hlavně přes levou stranu, ale i tak svým skvělým centrem ze 44.min našel v tutovce Martinelliho, který míč špatně trefil. Ve druhé půli už jsme pouze kontrolovali výsledek a tak se soustředil hlavně na defenzivu.

William Saliba - 8,0 -
Oba stopeři dnes podali dominantní výkony. Náš mladý stoper podstupoval souboje s Mitrovičem, který je skvělý v podržení míče, ale hlavně díky skvělému výkonu Saliby se téměř k ničemu nedostal a nedostal žádný oddych. Opět ukázal svou rychlost a sílu. Vedl si výborně i v rozehrávce a své sebevědomí podtrhl průnikem přes dva hráče a následnou střelou z dálky. Jeho přenesení hry pod tlakem před naším druhým gólem bylo ukázkové.

Gabriel Magalhaes - 8,0 -
Vytkl bych mu jednu chybu, když zaváhal v souboji s Reidem v 69.min, který se pak dostal k nebezpečné střele. Jinak podal skvělý výkon stejně jako jeho kolega, byl dominantní ve vzduchu, v rozehrávce dnes nechyboval a navíc se v 21.min prosadil při rohovém kopu Trossarda.

Oleksandr Zinchenko - 6,5 -
Ve venkovních zápasech se více soustředí na defenzivu a nemá až tak volné pole působnosti jako doma a dnešek nebyl výjimkou. V defenzivě podal spolehlivý výkon a tradičně se zapojoval do kombinace a výstavbě hry ve středu pole, dnes ale nebyl až tak výrazný.

Thomas Partey - 7,5 -
Dominantní výkon. Náš defenzivní záložník podal opět spolehlivý výkon, kdy vyhrál snad všechny souboje které podstoupil, prokázal velký přehled ve hře a klid na míči. Dnes toho do ofenzivy moc nenabídl ale hlavně díky jeho výkonu se Fulham po celý zápas téměř k ničemu nedostal. Klíčový hráč.

Granit Xhaka - 7,5 -
Tak dovolím si tvrdit, že od MS to byl Granitův nejlepší výkon. Jde vidět, že mu menší rotace prospěla a dnes byl hodně aktivní. Tradičně se zapojoval do kombinace a výborně vypomáhal v defenzivě a skvěle presoval. Dobře ví kdy podržet míč a kdy vyrazit dopředu, dirigoval spoluhráče a měl i ofenzivní přínos. Tam mu sice občas schází větší dynamika, přesto se ve 20.min dostal k nebezpečnému zakončení. Ve 36.min po skvělé kombinaci s Trossardem, byl sám proti Lenovi ale zřejmě se mu střetli myšlenky a ani nezakončil. Podepsal se pod náš druhý gól, když rozjel útočnou akci. Skvělý výkon.

Bukayo Saka - 6,0 -
Dnes nebyl až tak aktivní a výrazný jako obvykle, protože nám skvěle fungovala levá strana. Přesto ukázal že individuálně dokáže obejít kohokoliv, dnes ale plnil roli spíše v předfinální fázi a k zakončení se moc nedostával. Ve druhé půli jsme už navíc kontrolovali hru a soustředili se hlavně na defenzivu.

Martin Odegaard - 8,0 -
Dnes bych rád vyzdvihl poctivou práci i směrem dozadu, kdy se nejednou sprintem vrátil za spoluhráče a zastavil protiútok soupeře, jednou i za cenu karty. Jinak dnes byl opět spojkou mezi zálohou a útokem, kdy vše nebezpečné šlo přes jeho kopačky. Skvělé finální a předfinální přihrávky, technické kousky a obrovský přehled ve hře. Ve 20.min skvělým presinkem vybojoval míč a našel v šanci Xhaku, kterého vychytal Leno. Ve 45+2.min ho centrem našel Trossard a Odegaard hezkým způsobem vstřelil gól.

Gabriel Martinelli - 8,5 -
Je vidět že spolupráce s Trossardem mu pasuje více a jeho hra je o úroveň výš než s Nketiahem. Dnes si spolu skvěle měnili pozici, kombinovali a byli produktivní. Útočilo se hlavně přes Martinelliho stranu a on podal výborný výkon, kdy se individuálně prosazoval, dostával do zakončení buď sebe nebo své spoluhráče. Dobře pracoval i do defenzivy. V 26.min se překvapivě hlavou prosadil po centru Trossarda. Ve 44.min netrefil ideálně volej po centru Whitea a Leno ho vychytal.

Leandro Trossard - 9,0 - MOTM
Tento nákup zatím působí jako krádež. Dnes překvapivě po zranění naskočil do základní sestavy a byl dnes nejlepší na hřišti. Dobře kombinoval, dokázal podržet míč, presoval a poctivě se vracel za spoluhráče. Hlavně jeho rozhodování ve finální fázi je výborné, kdy zvolí vždy správné řešení situace. Ve 21.min se po jeho rohu prosadil Gabriel, ve 26.min se po jeho centru prosadil Martinelli. Ve 36.min nabídl další gólovku Xhakovi, ten ale nakonec nezakončil, ve 38.min po krásné kombinaci těsně minul branku a svůj hattrick asistencí dokonal dalším dobrým centrem v 45+2.min, když se prosadil Odegaard. Ve druhé půli už jsme hru kontrolovali a už nebyl tak aktivní. Vynikající výkon.

Reiss Nelson - naskočil v 72.min a podal aktivní výkon, kdy se dostal k zakončení a párkrát hezky pronikl přes protihráče

Gabriel Jesus - nastoupil v 77.min a hned ukázal jak nám chyběl. I za tak krátký čas ukázal sílu v osobních soubojích, technické dovednosti a kreativitu, když vyzval Vieiru do zajímavé šance a sám se dostal do velké šance po přihrávce Vieiri, Leno ho však vychytal

Fabio Vieira - nastoupil společně s Jesusem v 77.min a hned se skvěle zapojil, dostal se do šance, sám připravil další pro Jesuse a ještě mohl jít sám na branku ale bizarně se sám kopl o nohy

Tomiyasu, Tierney - nehodnoceno

Mikel Arteta - 9,0 -
Náš tým podal dominantní a téměř bezchybný výkon na půdě nelehkého soupeře a tak našemu manažerovi není co vytknout. Střídání se taky povedla, když se dobře zapojila do hry a navíc se pošetřili důležití hráči.

Kanonýři podali velmi kvalitní a sebevědomý výkon a výhrou 3:0 se zapsali do historie. Vyhráli totiž všech pět venkovních městských derby bez inkasovaného gólu. V týdnu pokračují náročným program odvetou se Sportingem Lisabon.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama