Hodnocení hráčů po zápase s Brightonem

16.05.2023, 20:47 – Profil na Twitteru / Matěj Vyvlečka

Arsenal nezvládl domácí duel s Brightonem a po prohře 0:3 má už jen teoretickou šanci na titul. Zde je hodnocení hráčů.

Aaron Ramsdale - 5,0 -
Moc toho na práci neměl a přesto lovil míč ze sítě hned třikrát. Připsal si nějaké povinné zákroky, dobře a včas vybíhal a největší práci měl s rozehrávkou, kde si nevedl špatně. U prvního gólu neměl šanci, u druhého gólu podle mě velmi špatně vyběhl a u třetího gólu taky nemá nejčistší svědomí, když ne příliš těžkou střelu vyrazil přímo na kopačku Estupiňana, který neměl s dorážkou problém.

Ben White - 4,5 -
Na našem pravém obránci dnes šlo asi nejvíc vidět, že už toho má v nohách dost. Na pozici pravého obránce máme už jen jeho a skvěle připravený Brighton mu to neulehčil. Při hlídání Encisa to ještě šlo, poté co se na jeho stranu ale přesunul Mitoma tak náš obránce už hodně hořel. Nestíhal rychlostně, špatně vyhodnocoval situace a nechával se snadno obcházet, něco na co nejsme u něj zvyklí. Dopředu se snažil zapojovat ale k ničemu zajímavému se nedostal a bylo tam i hodně nepřesností.

Jakub Kiwior - 5,5 -
Dneska to nebyl úplně špatný výkon, známku mu však výrazně snižuje situace před prvním gólem, které doteď nerozumím. Po celý zápas si dobře vedl v rozehrávce a obzvlášť jedno jeho otočení těžiště hry u vlastního vápna pod tlakem bylo ukázkové. V soubojích nepropadával, dobře držel pozici. Pak ale přišla 51.min a Kiwiorovi při útoku soupeře přišlápl kopačku Ferguson a Kiwior místo bránění se začal věnovat kopačce a tím pádem dostal Enciso úplně volný prostor ke vstřelení gólu. Tohle se prostě nemůže stávat.

Gabriel Magalhaes - 6,5 -
Jeden z mála hráčů, který předvedl svůj standart. Vyhrával souboje, dobře četl hru, předskakoval protihráče a vedl si dobře v rozehrávce. Dnes mu není moc co vytknout, hrálo se hodně ve středu pole a Gabriel nebyl moc vidět.

Kieran Tierney - 6,0 -
Dnes mi přišlo, že se až příliš věnoval defenzivní činnosti a do ofenzivy se téměř nezapojoval. Když už se zapojil tak ne zrovna dobře, protože tam byly laciné ztráty a nepřesnosti. Směrem dozadu si ale odvedl svoje, když přes jeho stranu si nepamatuju nějaké výraznější nebezpečí. Jde vidět že mu chybí herní praxe.

Jorginho - 6,0 -
Jeden z mála kdo se dnes snažil na hřišti nechat všechno a bojoval. Dnes to byla spíše taktická bitva ve středu pole a tak byl viděn ve výstavbě a v pozičním bránění, kde si odvedl své. Vyhrával i nějaké souboje a získával na sebe hodně faulů. Směrem dopředu toho moc nenabídl ale dozadu byl na něj spoleh. V 25.min vybojoval presinkem balon a byla toho šance pro Jesuse.

Granit Xhaka - 5,5 -
Po Whiteovi další hráč na němž jde znát velká únava a vytíženost. Dnes nebyl téměř vidět, nestíhal rychlostně a nezachytával hráče. Odvedl kus práce v presinku jinak toho směrem dopředu moc nepředvedl a dozadu to nebyl nejlepší výkon. Průměrný výkon.

Bukayo Saka - 6,5 -
Směrem dopředu asi nejaktivnější hráč i když se mu příliš nedařilo. Přesto oceňuji neustálou snahu udělat něco se zápasem a pouštěl se do soubojů 1v1 i když se mu dařilo jen zřídka. Získal proti Estupiňanovi kartu a škoda že toho moc nevyužil. Hlavně finální řešení mu dnes moc nevycházelo. Do defenzivy se ale poctivě vracel a nejednou jsem ho viděl jak zaskakuje za Whitea. Ve 45+2.min se dostal k odraženému míči ve vápně ale jeho střela šla těsně vedle.

Martin Odegaard - 6,0 -
Podobně jako Saka se dnes velmi snažil ale také mu to moc nešlo. Dnes se velmi špatně rozhodoval kdy vystřelit a kdy přihrát. Navíc neměl dnes moc prostoru. Odvedl velký kus práce v presinku a v poziční hře. Měl tam i pasáže kdy nebyl moc vidět, hlavně ve druhé půli, která byla od celého týmu velmi špatná. Snažil se ale dnes to bylo málo.

Gabriel Martinelli - v 8.min ho fauloval Caicedo, zákrok nebyl nepochopitelně oceněn žlutou kartou. Na následky tohoto zákroku ho ve 20.min nahradil Trossard.

Gabriel Jesus - 5,5 -
Velmi slabý výkon dnes. Měl to samozřejmě těžké, jsme ale zvyklí že se alespoň snaží stahovat níž a víc se zapojit do hry, toho ale dnes bylo velmi málo. V soubojích s Dunkem se mu vůbec nedařilo, nedostával se vůbec do hry. V 25.min se dostal do šance z těžkého úhlu a Steele ho vychytal. Jinak dnes nebyl moc vidět.

Leandro Trossard - 5,0 -
Naskočil už ve 20.min za zraněného Martinelliho a dlouho mu trvalo než chytl tempo. Ze začátku tam byly laciné ztráty a nepřesnosti. Souboje 1v1 mu vůbec nevycházeli. Přesto se v 31.min hezky proháčkoval k zakončení, které skončilo na břevně. Měl tam ještě jednu střelu z dobré pozice, ta šla ale přímo na Steela. V 87.min udělal obrovskou chybu v rozehrávce, kterou potrestal Undav. Dost možná jeho nejslabší výkon v našem dresu.

Reiss Nelson - jestli někdo pravidelně přináší svěží vítr z lavičky tak je to právě on. Dnešní zápas nebyl výjimkou, když byl rychlý, dravý a snažil se individuálně prosadit, což se mu dařilo víc jak jeho spoluhráčům. Dostal se i k zakončení, které skončilo těsně vedle tyče. Zasloužil by si víc prostoru.

Partey, Nketiah, Smith-Rowe - nehodnoceno

Mikel Arteta - 4,0 -
Myslím si že první poločas nebyl úplně špatný od našeho týmu. Brighton je silný na míči, hlavně ve výstavbě hry a pustit se do bezhlavého presinku by bylo složité. Co bylo ale špatné a je to něco na čem by měl do budoucna zapracovat je reakce v průběhu utkání. Ve druhé půli jsme i po inkasovaném gólu vůbec nedokázali držet míč a chyběl mi tam větší říz do sestavy případně rozestavění.

Arsenal je matematicky stále ve hře o titul, ale už se asi nenajde nikdo, kdo by tomu po domácí prohře s Brightonem věřil. V příštím zápase na nás čeká výlet na stadion Nottinghamu Forrest.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama