Oficiálně: Aaron Ramsdale podepsal s Arsenalem nový kontrakt

19.05.2023, 08:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Klubové stránky ve čtvrtek potvrdily velice příjemnou zprávu. Brankářská jednička severolondýnského celku podepsala na Emirates Stadium novou dlouhodobou smlouvu s platností do roku 2028.

Rodák z anglického města Stoke-on-Trent, který tento týden oslavil 25. narozeniny, přišel do Arsenalu v roce 2021 ze Sheffieldu United. Před tím také oblékl v dresu AFC Bourtnemouth či AFC Wimbledon. Z role náhradníka, kdy z počátku kryl záda Berndu Lenovi, se postupně vypracoval v hlavní oporu mezi třemi tyčemi, kde momentálně hájí číslo jedna a podle nové smlouvy by se na tom v nejbližší době nemělo nic měnit. 

Aaron se okamžite po svém příchodu stal velkým oblíbencem mezi fanoušky díky své maximální oddanosti a naprosto skvělým výkonům, kterých si v letošní sezóně připsal opravdu nespočet. Od roku 2021 je také členem seniorské anglické reprezentace, kde má také velmi slibně nakročeno k tomu, aby se stal brankářskou jedničkou, za kterou je nyní stále oficiálně považován Jordan Pickford z Evertonu. 

Nová smlouva, kterou Ramsdale na Emirates Stadium podepsal, je dle zahraničních zdrojů platná do června 2028. Brankařskou dvojkou je momentálně osmadvacetiletý americký gólman Matt Turner, jenž do Londýna přišel loni v létě z týmu New England Revolution. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama