Hodnocení hráčů po zápase s Burnley

13.11.2023, 20:47 – Matěj Vyvlečka

Arsenal dokázal v domácím utkání přehrát houževnaté Burnley výhrou 3:1. Díky zaváhání Manchesteru City, jsou Kanonýři bod od prvního místa. Zde je hodnocení hráčů.

 

David Raya - 7,0 -
Dost možná jeho nejlepší výkon v dresu Arsenalu. Rozehrávka se mi od něj líbila po celý zápas a opět ukázal, že v dlouhých míčích může být při presinku soupeře dobrou zbraní. V 8.min si poradil se střelou Amdouniho a ve 31.min vytáhl důležitý zákrok proti unikajícímu Gudmundssonovi. Ještě posbíral pár centrů a při inkasovaném gólu byl bez šance, střela byla před ním tečovaná. Víc toho řešit nemusel, dobrý výkon.

Takehiro Tomiyasu - 6,5 -
Nepodal tak výrazný výkon, jako když nastupuje na levé straně. Zejména ve druhém poločase jeho strana nebyla téměř vůbec aktivní. Po celý zápas dobře kombinoval a vyvaroval se nějakých chyb. Směrem dozadu pracoval dobře, až na situaci u inkasovaného gólu, kdy si myslím, že situaci podcenil a nechal se připravit o vyhraný míč dotírajícím Koleoshem. Z následného odraženého míče padl gól.

William Saliba - 7,5 -
Další skvělý výkon. Sice začal nešťastně, když při špatném odkopu nahrál Gudmundssonovi, jehož nájezd musel vychytat Raya. Svou chybu dokázal odčinit, když se prosadil po rohovém kopu. Po zbytek zápasu byl jistý v soubojích a v rozehrávce. Snad poprvé jsem viděl, že by ho někdo přesprintoval, následně vytáhl ale ukázkový obraný skluz. Dobeý výkon.

Gabriel Magalhaes -7,0 -
Nechtěně se podepsal pod inkasovaný gól, když právě on stečoval střelu za záda Rayi. Jinak podal ale skvělý výkon, nebyl až tak dominantní jako kolega, ale vyvaroval se chyb. Pochválím oba dva za aktivitu při ofenzivních standartkách, kde se výrazně prosazovali a Gabriel také nebyl daleko od vystřelení gólu.

Oleksandr Zinchenko - 8,0 - MOTM
Společně s Trossardem nejlepší na hřišti. Při absenci Odegaarda dnes převzal mozek zálohy. Dokázal jako jeden z mála otevírat soupeře předfinální nebo finální přihrávkou. Dobře přenášel hru, kombinoval se spoluhráči a poctivě pracoval i dozadu. Byly tam i nějaké ztráty, ale dnes měl opravdu mnoho doteků s míčem. Má podíl na prvním gólu, když jeho centr sklepl Saka k Trossardovi a ten se prosadil. V 74.min se prosadil už sám, když se k němu odrazil míč po rohovém kopu a krásnou střelou z voleje nedal Traffordovi šanci. Pro mě muž zápasu.

Jorginho - 6,5 -
Nijak extra nevyčníval, zapojoval se do kombinace a výstavby hry. Opět téměř nechyboval a vyslal nějaké hezké kolmé přihrávky. Přesto si myslím, že jich bylo málo. Pozičně byl tam kde měl být a pracoval poctivě do defenzivy. Dnes nebyl moc vidět.

Declan Rice - 7,0 -
Dnes se nemusel nějak extra věnovat defenzívě a tak se snažil být aktivní směrem dopředu. Zapojoval se do kombinace, hezky vyvezl pár míčů. Vyslal i hezkou střelu z dálky, která skončila těsně vedle. V 57.min hezky vysunul Martinelliho do úniku, ten ale Trafforda z úhlu nepřekonal. Takový jeho standard.

Kai Havertz - 6,0 -
Dostává se do dobrých pozic a jde vidět, že i spoluhráči ho více hledají. Zatím ty situace ale nedokáže lépe vyřešit a většinou z nich nic není nebo se mu spoluhráči málo nabídnou. Mohl vstřelit gól po rohovém kopu, hlavičkoval ale nad. Bojuje, snaží se, chybí tomu lepší finální řešení. V 59.min ho nahradil Vieira a nutno říct, že aktivita na pravé straně se vytratila.

Bukayo Saka - 7,0 -
V prvním poločase jeden z nejlepších hráčů. Vycházely mu souboje 1v1, dobře kombinoval se spoluhráči a byl nebezpečný. Dobře zahrával rohové kopy, kdy se mohl prosadit Gabriel nebo Havertz. Ve 20.min se dostal k odraženému míči, jeho střelu ale Trafford vytáhl na břevno. Podepsal se pod první gól, když Zinchenkův centr sklepl k Trossardovi. Ve druhé půli už ale úplně zmizel, nebyl téměř vidět a nevím jestli to bylo odchodem Havertze nebo malé nabídky, hráli jsme ale hlavně přes levou stranu. První poločas skvělý.

Leandro Trossard - 8,0 -
Nesmírně produktivní a opět aktivní výkon. S ním na hrotu rostou výkony i spoluhráčů. Dnes se dobře nabízel do kombinace, přenášel hru a poctivě pracoval v presinku. Snaží se najít netradiční řešení a jeden z mála umí udělat něco překvapivého. Ve 36.min vyslal hezkou střelu, kterou vychytal Trafford. V nastavení první půle se prosadil hlavou i za cenu sebeobětování, když po gólové hlavičce narazil nebezpečně do tyče. Ve druhé půli začal zahrávat rohové kopy a po jednom z nich se prosadil Saliba a padl po něm i třetí gól. Spolu se Zinchenkem muži zápasu.

Gabriel Martinelli - 7,0 -
Narozdíl od Saky byl aktivní po celý zapas. Jen ještě musí zapracovat na finálním řešení, kde po individuálním průniku je v dobré pozici, ale nedokáže ji využít. Opět toho hodně odběhal a odpracoval do defenzivy. Hezky kombinoval se spoluhráči. Mohl vstřelit i gól, jeho únik z úhlu ale vychytal Trafford.

Fabio Vieira - rychle zapomenout. Poté co naskočil za Havertze v 59.min, tak nebyl téměř ve hře, nebyl moc vidět a pak v 83.min předvedl úplně zbytečný zákrok, po kterém viděl červenou kartu.

Nelson, Nketiah, Kiwior - nehodnoceno

Kanonýři zvládli domácí utkání s Burnley a na vedoucí Manchester City ztrácí před reprezentační přestávkou pouhý bod. Po reprezentační pauze pokračuje Premier League zápasem s Brentfordem.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama