Hodnocení hráčů po zápase s Aston Villou

10.12.2023, 14:34 – Matěj Vyvlečka

Arsenal nedokázal prolomit pevnou obranu Aston Villy a po brance McGinna ze 7. minuty prohrál 1:0. Zde je hodnocení hráčů.

David Raya - 6,0 -
U gólu byl bez šance a až na jedno nedorozumění se Salibou si nevedl špatně. Moc toho ale na řešení neměl. Připsal si jeden povinný zákrok a jeden skvělý zákrok proti střele Watkinse. Po celý zápas sbíral centry a vedl si dnes dobře v rozehrávce.

Ben White - 6,0 -
Nepůsobí na mě jistým dojmem v rozehrávce. Má tam hodně nepřesností, několikrát poslal míč na nikoho a párkrát o něj snadno přišel. Do defenzivy pracoval zodpovědně a soupeře k ničemu moc nepouštěl na své straně. Vytknul bych mu ale bránění při inkasovaném gólu, jelikož McGinna hlídal právě on, chyby se ale staly jinde. Dopředu se snažil být aktivní ale buď byl v ofsajdu nebo poslal nepřesný centr.

William Saliba - 7,5 -
Jednoznačně nejjistější a nejvýraznější z našich obránců. Až na nedorozumění s Rayou a jedné nepřesné rozehrávky ze které byl roh, byl dnes spolehlivý. Jeho souboje s Watkinsem byly lahůdkové a ze všech vyšel vítězně. Potvrdil svou rychlost a sílu, stejně jako dobré čtení hry. V hlavičkových soubojích dnes dominoval.

Gabriel Magalhaes - 7,0 -
Až na inkasovaný gól, kdy se nechal vykličkovat Baileym, který následně asistoval McGinnovi, podal i on dobrý výkon. V osobních soubojích rovněž dominoval, stejně jako v hlavičkových. Líbil se mi i v rozehrávce, kdy jako jeden z mála dával pasy za obranu na Martinelliho. Po jednom z nich šel právě Martinelli z úhlu sám na Martineze. V závěru zápasu nás podržel několika dobrými souboji 1v1. Škoda té chyby u gólu.

Oleksandr Zinchenko - 6,5 -
Nechci říct, že by defenzivně hořel, ale někdy zbytečně moc chce získat míč, vystoupí a nechá za sebou velkou díru. Dnes to předvedl několikrát a právě po jedné takové padl i jediný gól zápasu. Na druhou stranu byl snad jediný hráč na hřišti, kdo byl schopný načasovat přihrávku na Martinelliho za obranu, z čehož byly naše nejnebezpečnější akce. Po jednom takovém vysunutí Havertz předložil Odegaardovi do tutovky. Po celý zápas hezky kombinoval a i když tam byly ztráty, tak směrem dopředu byl velmi aktivní.

Declan Rice - 7,0 -
Dovolím si tvrdit, že v prvním poločase to byl jeho nejslabší výkon v našem dresu. Na jeho poměry tam bylo hodně ztrát a nepřesností v rozehrávce. Defenzivně byl spolehlivý po celý zápas. Ve druhé půli svůj výkon výrazně zlepšil a zpřesnil rozehrávku. Bojoval, snažil se a v závěru šlo vidět, že se zápasem chce něco udělat a několikrát hezky vyvezl míč až po vápno soupeře.

Kai Havertz - 7,5 - MOTM
V posledních zápasech mu narostlo sebevědomí a je to úplně jiný hráč. Dnes byl pro mě muž zápasu. Vytvořil naše dvě největší šance zápasu a sám skóroval, bohužel mu gól nebyl uznán. Po celý zápas dobře pracoval v presinku a do defenzivy, naběhal toho dnes hodně. Společně s Martinellim byl jediný, kdo dělal nějaké náběhy za vysokou obranu soupeře. Ve 39.min krásně potáhl míč přes protihráče a následně pod sebou našel Jesuse, který jen přiťukl Odegaardovi do čisté gólovky, Martinez ho ale přečetl. V 58.min si opět zaběhl za obranu, kde ho našel Zinchenko, následně přihrávkou pod sebe našel Odegaarda v další tutovce, ten ale míč špatně trefil. Skvělý výkon.

Martin Odegaard - 5,5 -
Bohužel nás dnes jeho nevyužité gólové šance stály body. Po celý zápas dobře kombinoval, poctivě se vracel do obrany, pracoval v presinku a dobře vypomáhal při výstavbě hry. Dnes se mi ale nelíbila jeho práce ve finální a předfinální fázi, kvůli které je na hřišti. Ať už šlo o nevyužití vysoké obrany pro pasy za obranu nebo o nepřesnosti a nedůraz v rozehrávce kolem soupeřova vápna. Ve 39.min měl největší šanci zápasu, když pálil téměř z penaltového puntíku, Martinez jeho zakončení ale přečetl. V 58.min měl další tutovku po přihrávce Havertze, míč ale netrefil ideálně. Měl tam ještě jedno chytré zakončení těsně vedle tyče.

Bukayo Saka - 5,0 -
Dnes se na něj soupeř výrazně zaměřil svým důrazem a evidentně ho to rozhodilo. Byl faulován opravdu několikrát. Až na zakončení po centru Martinelliho, které mu výrazně nesedlo, dnes nebyl téměř ve hře. Několikrát si nerozuměl se spoluhráči, ztrácel míče a ani se nesnažil o souboje 1v1. Nechodil ani do náběhů, kde mohl využít vysoké obrany a byl nucen akorát hrát zády k brance. Dnes to bylo opravdu slabé a myslím, že Trossard měl přijít místo něj.

Gabriel Martinelli - 6,5 -
Nutně potřebuje zapracovat na finální fázi, kde se dostává do dobrých pozic, ale nedokáže je využít. Buď špatně přihraje nebo špatně zakončí. Na druhou stranu byl naše největší zbraň v tomto zápase svou rychlostí a náběhy za obranu. Po jeho střídání v 70.min se to jen potvrdilo, protože poté jsme už nebyli nebezpeční. Po celý zápas pracoval dobře v presinku i do defenzivy. Měl tam i hodně ztrát, ale i pár získaných míčů. Už v 6.min hezkým centrem našel Saku, který v dobré pozici trefil mizerně míč. Ve 35.min po pasu Gabriela si přehodil Martineze, míč ale včas odkopl Carlos.

Gabriel Jesus - 6,5 -
Střídá hezké momenty se zbytečnými pády a říkání si o faul. Když chce, tak zády k brance udrží míč v hodně těžkých soubojích a poté dobře zakombinuje se spoluhráči nebo se sám uvolní. Pochválím ho za návraty do obrany a práci v presinku. Ve 39.min sklepl míč do tutovky Odegaardovi, ve 42.min se zase uvolnil přes Carlose a dobře vypálil na Martineze. Myslím si, že zákrok na něj od Douglase Luize mohl být ohodnocen penaltou. Ve druhé půli už nebyl tolik ve hře a evidentně mu docházely síly.

Leandro Trossard - naskočil v 70.min za Martinelliho a my tím tak přišli o jeho náběhy za obranu, protože Trossard spíše tvoří hru. K ničemu takovému se ale nedostal a byl pro mě dnes zklamáním. Hodně míčů ztratil a téměř k ničemu se nedostal.

Nketiah, Nelson - nehodnoceno

Kanonýři touto porážkou přišli o své první místo v tabulce, jelikož Liverpool vyhrál na hřišti Crystal Palace a Arsenal na něj nyní ztrácí jeden bod. V úterý nás čeká výjezd na půdu PSV v rámci Ligy mistrů a v neděli pak těžký domácí duel s Brightonem.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.  

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama