Hodnocení hráčů po zápase s Liverpoolem

05.02.2024, 12:00 – Matěj Vyvlečka / arsenal.com

Arsenal zvládl velmi důležitý souboj s Liverpoolem a po výsledku 3:1 se vrací do boje o titul. Zde je hodnocení hráčů.


David Raya – 6,5 –
Dnes si myslím, že podal slušný výkon. Celý zápas nechyboval v rozehrávce, kde zvládal i hru pod tlakem. Velmi dobře sbíral centrované míče. Po jednom z nich založil skvělý protiútok, jehož výsledkem byla tutovka Saky. Drobnou chybu ale udělal u inkasovaného gólu, kdy si neporozuměl se Salibou, hlavní část viny jde ale za naším stoperem. Jinak to byl dobrý výkon.

Ben White – 7,5 -
Pomalu se vrací do formy a dnes to určitě potvrdil. Defenzivně si až na jeden moment, kdy dovolil vystřelit Jonesovi, vedl velmi dobře. Zejména v prvním poločase byl velmi aktivní, dobře kombinoval a udržel míč i v těžkých situacích. Dnes zvládal i souboje 1v1 s Diazem a pobavil i jesličkami Jonesovi. Skvělý výkon.

William Saliba – 5,5 -
Dnes to bylo takové na střídačku. Zvládl hodně těžké souboje, skvěle bránil při obranných standartkách a dobře četl hru. Na druhou stranu tam měl i zaváhání v rozehrávce, kdy ho jednou vysvobodil faul soupeře a jednou míč na poslední chvíli odkopl. Výrazně se ale podepsal pod inkasovaný gól, kdy místo jednoduchého odkopu celou situaci zkomplikoval a Diaz přes něj dokázal píchnout do míče, který si srazil Gabriel.

Gabriel Magalhaes – 7,5 -
Velmi dobrý výkon. Až na jedno uvolnění Núněze, soupeře k ničemu nepustil. Stejně jako Saliba dobře bránil při standartních situacích a sám se na opačné straně dostal k zakončení. Dobře a agresivně vystupoval s protihráči a zejména jeho pasy na Martinelliho se mi dnes velmi líbily, stejně jako jeho celková dnešní rozehrávka. Výborný výkon.

Oleksandr Zinchenko – 6,0 -
Odehrál jen první poločas, protože střídal kvůli zranění. Defenzivně si nevedl zle, až na jednu situaci, kdy poskytl Alexanderu-Arnoldovi příliš prostoru. Směrem dopředu se moc nehrnul a bylo tam pár nepřesností.

Jorginho – 8,5 – MOTM
Masterclass. Dnes mu opravdu nemám co vytknout. Tradičně byl silný v rozehrávce a na míči, kdy nechyboval a neztrácel míče. Dnes vyslal i velmi hezké přihrávky směrem dopředu. Martinelliho za obranou našel několikrát a měl tam dvě úžasné kolmice, kdy naši hráči byli na poslední chvíli zablokovaní. Zapojil se do krásné kombinace před prvním gólem. Dnes poctivě pracoval i do defenzivy, kde překvapivě vyhrál i hodně soubojů, a hlavně pozičně byl vždy tam, kde měl být. Parádní výkon a muž zápasu.

Declan Rice – 8,0 -
Další nadstandartní výkon našeho záložníka. I díky jeho práci vynikla hra Jorginha, kterému poskytnul skvělý servis. Vybojoval několik míčů, vyhrával souboje, dobře četl hru a opět toho hodně oběhal. Bylo tam pár nepřesností, jinak ale v rozehrávce podal dobrý výkon. Snažil se být aktivní i dopředu a několikrát hezky potáhl útok. Jeho zakončení dnes byly často blokované. Skvělý výkon.

Martin Odegaard – 7,5 -
Velmi aktivní a pracovitý výkon našeho kapitána. Dnes zápas poctivě odmakal, hodně toho naběhal, v presinku byl výborný, dirigoval a povzbuzoval spoluhráče. Činil se i v ofenzivě. Podepsal se pod první gól, když krásnou kolmicí vysunul Havertze, jehož zakončení dorazil Saka. Rozdal i další hezké přihrávky směrem dopředu a udržel míč v těžkých situacích. V 52.min se dostal k zakončení po kolmici Jorginha, jeho rána byla tečovaná těsně vedle. V 84.min našel krásným pasem Kiwiora, ten ale v čisté šanci hlavičkoval přímo na Alissona.

Bukayo Saka – 6,0 -
Dnes mu to úplně nešlo. Dokázal se sice prosadit, když dorazil Havertzovu vyraženou střelu do odkryté branky. Jinak ale byl málo aktivní, někdy příliš předržoval balon nebo prováhal možnost přihrávky. Málo se tlačil do zakončení a v soubojích 1v1 se mu taky příliš nevedlo. Dostal se i do obrovské šance, kdy ho našel Martinelli po svém úniku, Saka ale nepochopitelně téměř minul balon do prázdné branky, i když ho měl na hlavě. Pochválím ho za poctivou práci do defenzivy, nějaké kombinace a občas nám pomohl vybojovaným faulem.

Gabriel Martinelli – 8,0
Naše největší zbraň v tomto zápase. Jeho rychlost a dobře časované náběhy za obranu, dělaly Liverpoolu velké potíže. Dokázal se několikrát skvěle uvolnit a přenést hru. Opět odvedl velkou práci do defenzivy, stejně jako v presinku. Už v 11.min připravil tutovku pro Saku, ten ale odkrytou branku minul. Zapojil se do dobré kombinace před úvodním gólem a sám vstřelil vítězný gól, když doběhl ztracený míč a podepsal se pod nedorozumění Van Dijka s Alissonem, aby následně dostal míč do prázdné branky. Snad se vrací zpátky do formy.

Kai Haverz – 7,0 -
Musím říct, že jeho práce pro tým je na hrotu velmi cenná. Dokáže vyhrát i velmi těžké souboje, následně podržet míč a rozdat spoluhráčům. Skvělou práci odvádí i v presinku, kde je neúnavný a když je třeba, tak se vrací za spoluhráče. Celkově je jeho hra velmi variabilní. Zatím je jeho slabinou občas pomalé řešení finální situace a zakončení. Právě jeho střelu vyrazil v tutovce Alisson, následně ji ale dostal do sítě Saka. Vykartoval se na něm Konaté a celkově dnes odvedl hodně černé práce.

Jakub Kiwior – 7,0 -
Nastoupil na druhý poločas za Zinchenka a dnes se mi jeho výkon velmi líbil. Soupeře k ničemu nepouštěl, dobře kombinoval a celkově vypadal komfortněji než v předchozích zápasech na levé obraně. Mohl i vstřelit gól po pasu Odegaarda, hlavičkoval ale přímo na Alissona.

Landro Trossard – naskočil v 74.min za Martinelliho a udržel několik těžkých míčů, poctivě pracoval do defenzivy a dokázal se individuálně prosazovat. Právě po jeho individuální práci se sám dostal do úniku a následného zakončení a potvrdil tak 3 body.

Reiss Nelson – nehodnoceno

Arsenal se vrací do boje o titul. Díky dnešní výhře ztrácí na Liverpool dva body. Nesmíme zapomenout na Manchester City, který bodů ztrácí pět, ale má dva zápasy k dobru. V příštím zápase nás čeká výlet na těžkou půdu West Hamu.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.   

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama