Hodnocení hráčů po zápase s West Hamem12.02.2024, 17:30 – Matěj Vyvlečka

Arsenal oplatil West Hamu domácí porážku i s úroky. Kanóny si proti kladivům zastřílely a zvítězili 6:0. Zde je hodnocení hráčů.David Raya – 6,0 –
Tady není moc co hodnotit. Po celý zápas dobře rozehrával a sbíral centry. Musel řešit jednu jedinou situaci, když na něj šel z úhlu Kudus, jeho zakončení dobře vyrazil. Pohodový zápas pro našeho brankáře.

Ben White – 7,5 –
Dnes se role invertované obránce zhostil on a velmi se mi tam líbil. Dobře kombinoval, neztrácel míče, byl aktivní a nabízel se Sakovi svými náběhy. Směrem dozadu si vše splnil na jedničku, když nic soupeři nedovolil a připsal si jeden dobrý blok. Připsal si i šťastnou asistenci, když jeho přihrávka směřovala na jiné spoluhráče, ale nakonec zakončil Rice krásnou střelou z dálky.

William Saliba – 8,0 –
Čisté konto a vstřelený gól. Dnes se naši stopeři činili i směrem dopředu. Dozadu Saliba sváděl těžké souboje s Bowenem, které většinou vyhrál. Po celý zápas dobře rozehrával, vyhrával souboje a dobře četl hru. Moc toho ale řešit nemusel.

Gabriel Magalhaes – 8,0 –
Hodnocení našich stoperů bývá dost podobné a dnes tomu není jinak. Připsal si také vstřelený gól a čisté konto, také jeden dobrý blok. Po celý zápas také dobře rozehrával a vyhrával souboje. Bezchybný výkon.


Foto: Arsenal.com

Jakub Kiwior – 7,0 –
Až na jednu ztrátu, kdy příliš váhal s rozehrávkou a byl z toho nebezpečný protiútok, mu také nemám, co vytknout. Jinak si v rozehrávce vedl dobře, zejména první poločas skvěle bránil Kuduse. Dopředu dnes moc aktivní nebyl, přesto se v 35.min dostal k dobrému centru, kdy Saka hlavičkoval vedle.

Declan Rice – 9,0 – MOTM
Těžký výběr muže zápasu, kandidátů bylo několik. Přesto bilance 1+2 z pozice defenzivního záložníka je luxusní. Tradičně dobře vypomáhal obraně, jeho čtení hry a načasování zákroků je na vysoké úrovni. Skvěle vyvezl nejeden míč. Vyhrával souboje a v rozehrávce příliš nechyboval. Nečekal bych, že se z něj stane exekutor standartních situací, ale je to tak. Po jeho rohu se prosadil Saliba, po jeho luxusní standartce ze strany, zase Gabriel. Připsal si i nádherný gól po střele z dálky. Špičkový výkon.

Kai Havertz – 6,5 –
Ne, že by podal špatný výkon. Dnes byli ale vidět jiní hráči a on neměl takový vliv na hru. Přesto u něj oceňuji bojovnost, neztrácí míče, naopak je dokáže udržet v těžkých situacích. Byl cílenou zbraní při centrech na zadní tyč. Připravil velkou šanci Sakovi, toho ale vychytal Areola. Zápas poctivě odpracoval.

Martin Odegaard – 9,0 –
Další koncert našeho kapitána. Dnes rozdával přihrávky jedna radost. Byl velmi aktivní, dobře kombinoval a dnes předvedl i individuální průniky a bavil technickými kousky. Ve 37.min vymyslel skvělou průnikovku na Saku, který v tutovce těsně minul branku. V nastavení první půle vyslal další skvělou přihrávku, kterou už gólově zakončil Trossard. V 58.min vymyslel další kolmici na Havertze, který sklepl na Saku, ten byl ale vychytán Areolou. Další asistenci si připsal v 63.min, když se prosadil Saka. Dnes se činil ve finální i předfinální fázi a byl cítit v každé akci.

Bukayo Saka – 8,5 –
Vynikající výkon našeho křídelníka, který se vrací do skvělé formy. Dnes těch gólů mohl vstřelit více. Ve 22.min vyslal hezký centr na Trossarda, ten hlavičkoval vedle. V 35.min zase on nevyužil dobrého centru Kiwiora. Ve 38.min ho krásným pasem našel Trossard a Saka byl faulován na penaltu, kterou následně sám proměnil. V 58.min byl ve velké šanci po sklepnutí Havertze, skvěle ho ale vychytal Areola. V 63.min už byl ale úspěšný, když se dobře uvolnil a gólově zakončil. Dnes byl cítit stejně jako Odegaard, se kterým hezky kombinovali.

Gabriel Martinelli – 7,0 –
Podobně jako u Havertze, dnes nebyl tolik vidět jako ostatní. Přesto si připsal pár úspěšných průniků, poctivou práci dozadu a přijde mi, že když je na hrotu Trossard, tak se pohybuje i více uprostřed. Právě tam se dostal k dobrému centru na Trossarda, jehož volej fantasticky vyrazil Areola. Nepochválím ho za jednu nebezpečnou ztrátu, ze které byl protiútok. Jinak standartní výkon.

Leandro Trossard – 8,5 –
Nastoupil na pozici, kde se mi osobně líbí nejvíc, a to na falešné 9. A podal tam opět skvělý výkon. Dostával se do koncovky nebo se stáhl hlouběji a tvořil hru, měnil si místo s Martinellim. Celkově dobře kombinoval, neztrácel míče a byl aktivní. Ve 22.min jeho hlavička šla těsně vedle, o minutu později jeho gólový volej vyrazil fantasticky Areola. Vyslal i krásný pas na Martinelliho a jeho další pas už zužitkoval Saka následným faulem a proměněnou penaltou. V nastavení poločasu přece jen vstřelil krásný gól střelou na zadní tyč. Výborný výkon.

Mohamed Elneny – naskočil v 67.min za Rice a zapojil se do kontrolování zápasu, kdy nechyboval v rozehrávce a připsal si i dva střelecké pokusy.

Reiss Nelson – přišel v 67.min za Saku a byl docela aktivní, dostal se do dobrých pozic, místo zakončení ale volil zbytečnou přihrávku.

Eddie Nketiah – v 67.min nahradil Trossarda, měl tam pár hezkých kombinací s Nelsonem, zápas se, ale už jen dohrával, a tak nebyl moc vidět.

Ethan Nwaneri – v 77.min nahradil Martinelliho a ukázal se v dobrém světle. Byl dravý, dobře kombinoval a nebál se zkusit i 1v1, kde ukázal rychlost. Příslib do budoucna.

Cédric – nehodnoceno


Foto: Arsenal.com

Kanonýři dál dotírají na čelo tabulky, kde stále ztrácí dva body na Liverpool. V novém roce zatím vyhráli všechny zápasy Premier League a výrazně si zvedli sebevědomí do nejdůležitější fáze sezóny. V příštím zápase se Arsenal utká s Burnley na jejich půdě.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.   

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama